"Велике будівництво" в Донецькій області — плани на 2021 рік: "Официальный разговор" з очільником Донецької ОДА Павлом Кириленком

Павел Кириленко. Фото: slavdelo.dn.ua

У межах програми "Велике будівництво" в 2021-2022 роках буде побудовано 34 об’єкти, зокрема школи, садки, спортивні комплекси.

Що ще будуть будувати і які проблеми розв'язуватимуть в області насамперед — розповів очільник Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

Ведучий — Андрій Романенко.

— Що буде побудовано в Донецькій області в 2021 році в межах програми "Велике будівництво"?

— На період 2021-2022 років передбачено будівництво 34 об’єктів. Це об’єкти соціальної та економічної спрямованості, школи, садочки. Також будуть побудовані центри надання адміністративних послуг населенню. Передбачено будівництво індустріального парку.

До "Великого будівництва" буде внесено басейн "Нептун". І буде побудовано басейн "Н2О" в Краматорську. Це буде сучасний спортивний комплекс, побудований майже з нуля. В Лимані з’явиться комплекс велосипедного спорту, сучасний велотрек. Це тренувальна база, де в подальшому можуть проходити і спортивні змагання також.

— Після децентралізації міста отримали великі фінансові ресурси. Чи раціонально їх використовують?

— Якщо подивитися за джерелами фінансування, то левова частка цих грошей — це обласний і державний бюджет. Частина інфраструктурних об’єктів були розпочаті кілька років тому, їх потрібно завершувати в будь-якому випадку. Частина об’єктів — обласні, вони перебувають в обласній комунальній власності.

Коли я прийшов на посаду, моя мета була — розвиток області. І наш підхід у тому, що ми створюємо об’єкт, але громаді надалі доведеться займатися благоустроєм території. Таким чином, об’єкт повинен бути своєрідним імпульсом для розвитку громади та приведення її у сучасний належний вигляд.

— Аеропорт і розв'язання проблеми водопостачання — чи буде цього року розпочато будівництво цих об’єктів?

— Так. Значна частина коштів Державного фонду регіонального розвитку виділена на роботи з реанімування об’єктів водопостачання комунального підприємства "Вода Донбасу". Це і гідроізоляція русла річки Сіверський Донець, і розв'язання проблеми водопостачання Торецької військово-цивільної адміністрації.

Можна багато розповідати про ці проєкти, але я переконаний, що після закінчення 2021 року ми вже зможемо побачити значне просування у цьому напрямі. Тому що воно вимагає особливої ​​уваги і те, що відбувається з водопостачанням в області, з постійними проривами, тривати не може.

— В області почали будувати житло для переселенців. Коли воно буде готове?

— Наразі відбувається тендерна процедура для того, щоб ми незабаром змогли закласти фундамент і почати зведення будинку для переселенців у Краматорську.

У чому проблема з будівництва зазначеного будинку? Земельна ділянка, яка була виділена, майже без мереж, без комунікацій, без електропостачання. Побудувати будинок без комунікацій — він буде просто стояти.

Тому буде виконуватися робота під ключ з підведенням електромереж, водопостачання і внутрішньою обробкою. Щоб переселенці могли переїхати туди і жити там.

— Хто зможе заселитися в цей будинок?

— Це службове житло для людей, які працюють на території Донецької області. Оскільки в Донецькій області десятками років не будувалося житло, про приватизацію не йдеться. Наша мета — щоб цього житла було більше і щоб його вартість, якщо розглядати можливість приватизації в майбутньому, не була високою.

Прямий ефір