"Велике будівництво": стали відомі нові проєкти в регіонах

Фото: ОП

Цього року під час реалізації нових проєктів за президентською програмою "Велике будівництво" в регіонах акцент робитимуть на економічному розвитку. Про це сьогодні, 24 лютого, на форумі "Україна 30. Інфраструктура" розповів міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, інформує "Дом".

За його словами, програма "Велике будівництво" зарекомендувала себе як дуже успішна. Держава стала головним інвестором в розвиток інфраструктури України. Це дозволить домогтися економічного зростання під час пандемії та створення нових робочих місць, певен міністр.

У 2021 році програма "Велике будівництво" буде реалізована за такою структурою:

  • соціальні та культурні проєкти;
  • проєкти реставрації;
  • медичний напрямок;
  • покращення інфраструктури доріг та інші проєкти.

Міністр розвитку громад та територій України зазначив, що торік регіони перевиконали план за програмою "Велике будівництво". Тому на цей рік мають ще більш амбітні плани. Окремо Олексій Чернишов зупинився на проєктах, які стимулюватимуть економічне зростання.

"У 2021 році це 40 нових проєктів. Це індустріальні парки, це IT-кластери, IT-хаби. Це інноваційні парки. Ми зараз намагаємося сфокусувати регіони та працюємо над однією дуже важливою метою — це створення нових робочих місць в регіонах. Це створення виробництв, це створення сервісної складової, розвиток підприємництва", — розповів Чернишов.

Він нагадав, що стратегія регіонального розвитку на вісім років вперед була схвалена урядом у 2020 році. Завдяки реформам її фінансування планують збільшити.

"Наш фокус розширюється з соціальних проєктів на розвиткові", — зазначив міністр розвитку громад та територій України.

Серед нових проєктів — інноваційний парк у Вінницькій області та центр креативної економіки з науковою лабораторією в одному з міст. Також планують побудувати та оновити в регіонах 95 шкіл, 75 дитячих садочків та 80 спортивних об’єктів.

До переліку медичних об'єктів увійшли 200 амбулаторій. Також у 2021 році планують завершити реконструкцію 210 приймальних відділень опорних лікарень.

Нагадаємо, в Україні запустять нову житлову програму для внутрішньо переміщених осіб у межах державної програми "Велике будівництво".

Читайте також: Розвиток внутрішнього туризму і будівництво аеропортів: що чекає на Україну

Медіа-партнери
Прямий ефір