Понад 7 млрд євро Україні від Європейського інвестиційного банку — на що йдуть кошти

Жан-Ерік де Загон. Фото: kanaldom.tv

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) з 2007 року інвестував в Україну понад 7 млрд євро, з них мільярд — минулого року. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" розповів голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.

Європейський інвестиційний банк — це банк Європейського Союзу. Відповідно, він підтримує проєкти, які відповідають політиці та основним пріоритетам ЄС.

Серед таких пріоритетів Загон назвав екологічний та сталий розвиток країн, а також цифровізацію економіки.

"Тобто для країни перший крок — мати сучасну економіку, наступний — цифровизація економіки", — сказав він.

Виділяючи кредити Україні, акцент, зокрема, робиться на проєкти з переходу на зелену енергетику, зокрема на екологічно безпечні види транспорту. Також серед пріоритетних напрямів — допомога щодо відновлення підконтрольної Україні частини Донбасу.

"Банк присутній в Україні з 2007 року, і це важливо. Сьогодні ми маємо портфель із 7 млрд [євро] кредитів для України. Ми доклали дуже багато зусиль у 2014-2016 роках — після Революції Гідності. На той час Банк та ЄС зобов'язалися надати Україні 3 млрд [євро] кредитів. І ми виконали це зобов'язання. Торік ми мали кризу, пов'язану з COVID-19, і підписали кредит на 1 млрд [євро]", — перелічив глава Представництва ЄІБ в Україні.

Із 7 млрд євро кредитів від ЄІБ найбільша частина — це транспорт загалом, а також:

  • 1,1 млрд євро — за енергетичними проєктами;
  • 2 млрд євро націлені на розвиток малих та середніх підприємств через комерційні банки в Україні;
  • близько 500 млн євро — співпраця з приватним сектором.

Повна версія інтерв'ю: З акцентом на Донбас: інтерв'ю з главою Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком де Загоном


Повну версію програми "Український Донбас" у межах проєкту "Специальный репортаж" дивіться в ефірі телеканалу "Дом" 1 грудня о 17:30.

Медіа-партнери
Прямий ефір