Бізнес в окупації: як працювала мережа кав'ярень HotCup у Херсоні

Олександр Костюкевич. Фото: kanaldom.tv

Олександр Костюкевич — власник кав‘ярні HotCup у Херсоні. За 5 років він відкрив 9 закладів. Одразу після окупації міста кав‘ярні зачинилися, але працівники вмовили власника знову розпочати роботу. Як окупанти погрожували бізнесу та що довелося пережити родині Олександра, дивіться у сюжеті "Ранку Вдома".

Одразу після того, як Херсон захопили російські військові, Олександр Костюкевич закрив кав'ярні. Відкрити заклади власника вмовили працівники. Тож Олександр відкрив їх.

Деякий час працювали на свій страх і ризик. Спершу росіяни погрожували великому бізнесу, згадує Олександр, а потім взялися за малий.

"Почали пресувати, змушували переписувати меню, розраховуватися рублями та платити податки. Якщо відмовляєшся від цього, то тобі погрожують знищити все, або заподіяти шкоди твоїй сім'ї", — розповідає Олександр.

Покинути рідне місто власник кавового бізнесу вирішив після того, як в Херсоні почали готуватися до псевдореферендуму.

"Ми виїжджали досить небезпечним шляхом. Їхали через Крим, Латвію, Литву, Польщу. До від'їзду підготувалися. В першу чергу почистили телефони. Нічого зайвого не брали. Але окупанти довго нас не випускали, десь шість годин тримали на пункті пропуску і ретельно перевіряли. В машині було двоє чоловіків, то нас роздягали, шукали татуювання. А потім документи перевіряли у якихось своїх базах", — пригадує Олександр Костюкевич.

Подолавши 5 тисяч кілометрів родина Костюкевичів дісталася до Києва. Двоє маленьких дітей та звичка постійно працювати змусили Олександра діяти. Він знайшов приміщення для кав'ярні, сам зробив там ремонт і вже за місяць відкрив заклад. Меню довелось скоротити.

"У нас було багато чаїв, кави. Наша фішка — кавові десерти. У Херсоні їх було близько двадцяти п'яти. Сьогодні їх менше, але вони популярні", резюмував Олександр. 

За філіжанкою смачного гарячого напою приходять переселенці, які полюбляли заходити у HotCup. Олександр вірить у те, що скоро його заклади запрацюють у звільненому Херсоні. Поки ж — розвиває бізнес у столиці.

Читайте також: "Це була цілковита авантюра": хлопці втратили бізнес у Бердянську і відкрили бар у Києві

Прямий ефір