Безпеку вакцин AstraZeneca, Pfizer, Sinopharm і Sinovac підтвердила ВООЗ (ВІДЕО)

Вакцинация. Фото: reuters.com

За результатами досліджень світових виробників вакцин, препарати AstraZeneca, Pfizer, Sinopharm і Sinovac безпечні. Ці дані підтверджує також Всесвітня організація охорони здоров'я, повідомляє телеканал "Дом".

Також у ВООЗ зазначили, що продовжують вивчення вакцини AstraZeneca. Раніше кілька країн обмежили використання цієї вакцини, підозрюючи, що вона може бути пов'язана з утворенням тромбів у тих, хто прищеплювався нею. Однак експерти наполягають, що конкретний зв'язок не доведено.

"У чому ми впевнені, так це в тому, що, оцінюючи вакцину AstraZeneca з погляду ризиків і переваг, з урахуванням її дії, ефективності та якості виробництва, можна з упевненістю сказати, що її не те, що можна. — потрібно використовувати. Це безпечна вакцина", — сказала директорка департаменту імунізації ВООЗ Кейт О'Браєн.

Тим часом компанія Pfizer опублікувала результати третього етапу клінічних випробувань своєї вакцини від коронавірусу. Дослідження показали, що препарат ефективний для дітей від 12 до 15 років. Участь у випробуванні взяли 2 260 осіб в США, з групи вакцинованих жоден не заразився. Водночас встановили, що підлітки добре переносять вакцину.

Читайте також: Ізраїль і США, Грузія та Молдова: про темпи вакцинації від COVID-19 у світі й Україні

Також експерти заявили, що китайські вакцини виробництва Sinopharm і Sinovac відповідають вимогам ВООЗ щодо ефективності. Організація може схвалити обидві вакцини для екстреного застосування вже до кінця квітня. Раніше для термінового використання ВООЗ схвалила препарати від Pfizer, AstraZeneca і Johnson&Johnson.

"Інформація, яку виробники надали минулого тижня, чітко вказує на те, що ефективність цих препаратів відповідає вимогам ВООЗ. Також дані свідчать, що ці вакцини не заподіють шкоди людям при використанні", — зазначив глава стратегічної групи експертів-імунологів ВООЗ Алехандро Кравіото.

Раніше глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що майже 5 млн доз вакцини отримає Україна до літа.

Прямий ефір