Байден хоче зупинити "Північний потік-2", заявили в Білому домі

"Північний потік-2". Фото: apimages.com

Джо Байден, президент США, вважає, що газопровід "Північний потік-2" — невдала для Європи угода, тому розглядає можливість введення санкцій для зупинки цього проєкту.

Про це розповіла прессекретар Білого дому Джен Джен Псакі, інформує "Дом" із посиланням на "Голос Америки".

Адміністрація Байдена проводить аналіз проєкту трубопроводу, яким планується поставляти газ із Росії до Німеччини. За словами Джен Псакі, президент США чітко дав зрозуміти, що вважає проєкт "поганою угодою для Європи".

"Президент Байден заявив, що це погана угода, тому що вона розділяє Європу, робить Україну та Центральну Європу вразливими перед Росією і російськими маніпуляціями, і тому що це йде врозріз із власними проголошеними Європою цілями в сфері енергетики та безпеки", — зазначила прессекретар.

Вона додала, що питання введення санкцій буде вирішуватися відповідно до завершення будівництва газопроводу і його сертифікації.

Зазначимо, що "Північний потік-2" — це російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Раніше повідомлялося, що газопровід "Північний потік-2" можуть добудувати вже в червні 2021 року. Саме тоді будуть завершені основні роботи.

Читайте також: Доля "Північного потоку-2" залежить від США, — МЗС України (ВІДЕО)

Прямий ефір