"Бабусі мене обожнюють": співучий волонтер Микита Мазунін став гостем #Муз_Оборони

Співучий волонтер Микита Мазунін родом із Харкова і лише розпочинає свою музичну кар'єру. Після повномасштабного вторгнення він повністю присвятив себе волонтерству — евакуював цивільних, возив продукти стареньким у Куп'янськ, Ізюм, Бахмут, Коробочкине. Про любов бабусь, коханий Харків під обстрілами та музику Микита розповів у програмі #Муз_Оборона на телеканалі "Дом".

Співати Микита почав у 2013 році під час навчання у Харківському технічному університеті — це була пісня для їх команди КВН. У 2022-му Микита планував випустити дебютну пісню, але цьому завадило повномасштабне вторгнення Росії.

"Напевно, вона чекала свого часу", — вважає молодий артист.

З 24 лютого 2022 року Микита повністю присвятив себе волонтерству. Став улюбленцем бабусь, яким доставляє їжу, також займається евакуацією населення з окупованих територій.

"У 2016 році я пішов в армію. Спочатку служив у Дніпрі — підписав контракт на три роки. 21 грудня я підписав контракт, а 25-го вже був в АТО на Маріупольському напрямку", — розповідає Микита.

Зараз виконавець окрім волонтерства займається ще й навчанням. Його довелося відкласти через військову службу. Хлопець взяв академвідпустку і поновився в університеті вже після звільнення зі служби.

У січні 2022 року Микита з командою приїхав в Одесу на "Лігу сміху". Гумористи дійшли до другого туру, де з ними попрощалися. Тоді Мазунін повернувся до Харкова і став працювати аніматором. А потім сталася повномасштабна війна.

"Я з села Клугино-Башкирівка — це зараз один із районів Чугуєва, Харківська область. 24 лютого я був у Чугуєві — приїхав до мами. О п'ятій ранку були вибухи — такі, що трясло будинок. Як і більшість сімей, ми ховалися в підвалі. Літаки усюди літали", — згадує хлопець.

Майже одразу в місті з'явився чат, куди люди писали про те, що магазини закриті, машини немає, хтось хворіє і потребує ліків. Микита став допомогати цим людям — так і розпочалася його волонтерська діяльність. Згодом він зустріч чоловіка, котрий допоміг повернутися у Харків. 

"Харків обстрілювали дуже сильно і треба було щось робити. Я пішов до військомату, а він зачинений. Я гадав, що ж мені робити, щоб допомогти. Вирішив поїхати на Західну Україну, купити за 200 доларів якусь тарантайку, приїхати знову в Харків і допомагати людям. Якби я балотувався в мери Харкова, вже би був ним — бабусі мене обожнюють", — розповідає волонтер.

Микита каже, що зараз багато допомагають військовим, проте важливо допомагати і цивільним, аби ті знали, що про них не забули. Волонтер возив продукти стареньким у Куп'янськ, Ізюм, Бахмут, Коробочкине. 

"За рік великої війни я сильно змінився — став більш відкритим, добрішим, але стриманим", — говорить він.

Пісні Мазунін почав писати у 2013 році році. Однією з перших стала композиція про кохання "За обрій". У ній виконавець порівнює дівчину з квіткою.

"Я б хотів, щоб ця пісня викликала радість. Мені більше нічого не треба. Я люблю, коли люди щасливі. Зупинятись я не буду. Продовжуватиму писати. Думаю, що у мене все вийде", — каже співак.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір