Анапластологічні протези для військових: історія гримерки Юлії Задорожньої

Юлія Задорожня. Фото: kanaldom.tv

Юлія Задорожня — пластичний гример. Вона виготовляє протези для українців, які постраждали від війни. Цю справу дівчина освоїла вісім років тому. За цей час вона виготовила не один анапластологічний протез вуха, носа та навіть ока. Більше про таку важливу сьогодні роботу дивіться у сюжеті "Ранку Вдома". 

"Оскільки зараз війна, на превеликий жаль, протези — це дуже актуальна тема. Я поспілкувалися з інструкторами з медицини і ми почали знаходити військових, яким потрібні протези", — розповідає Юлія. 

Виготовляти протези дівчина почала вісім років тому, коли працювала гримером на телебаченні. Пізніше вона опанувала мистецтво перевтілення — пластичний грим, і почала створювати спецефекти для кіно, серіалів, кліпів та реклами. Займалась цим, доки я по її допомогу не звернулися лікарі. 

"Мене знайшли хірурги і запропонували робити протези. Вони самі ще цим не займались, але хотіли спробувати. Якщо я можу зробити із однієї людини іншу, чому не можу спробувати зробити якесь вухо або око?" — каже вона.

Відтоді минуло два роки. Юля виготовила не один анапластологічний протез вуха, носа та навіть ока. Коли Росія почала повномасштабну війну, дівчина залишилася в Києві. Пройшла курси першої медичної допомоги і продовжила вдосконалювати знання в анапластології, щоб допомагати пораненим бійцям. 

На виготовлення одного протезу вуха потрібно кілька тижнів. Спочатку Юля робить зліпок з людини і роздруковує його на 3D-принтері, потім виготовляє сам протез. В кінці — одна чи дві примірки. Кожен протез унікальний за кольором, текстурою, деталями і виготовляється згідно з анатомічними особливостями людини. 

Протез виходить естетичним і не завдає незручностей пацієнту. Наразі через війну в країні є складнощі з матеріалами для таких виробів. Але Юлію це не зупиняє. Вона знаходить нові контакти, співпрацює із хірургами та намагається розвинути цю ще маловідому галузь в Україні заради воїнів, які нас захищають. 

Читайте також: Як історик, я була переконана, що війна буде, — бойова медикиня Кіра Нечай