Американський "Бандит" створив стінописи у Харкові, Ізюмі та Бучі

Мурал "Бандита". Скриншот: kanaldim.tv

Каліфорнійський вуличний художник на прізвисько "Бандит" створив 11 робіт на підтримку українців під час своєї поїздки Україною. Його стінописи й графіті можна побачити у Харкові, Бучі, Ізюмі та інших містах. За 16 днів митець об'їхав прифронтові міста та зізнався, що малювати на зруйнованих будівлях непросто. Детальніше про його роботи дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Мистецтво найпотужніша зброя, яка дає людям надію. Так вважає каліфорнійський вуличний художник під псевдонімом "Бандит". Цієї осені митець приїхав до України, аби підтримати наших земляків.

"Надихати інших людей — це все для художника. Це те причина, через яку ми починаємо творити. Стріт-арт та графіті це те, що підтримує в мені життя та змушує щоранку прокидатися, коли малюю чи то на вулиці, чи то у своїй студії, то я дуже сконцентрований. За кожною моєю роботою стоїть ідея", — зізнався вуличний художник "Бандит".

У "Бандита", який ніколи не знімає маски і не показує свого обличчя, виникла ідея попрацювати в Україні. Це сталося тоді, коли художник побачив у новинах зруйновані росіянами українські міста. За шістнадцять днів митець об'їхав прифронтові населені пункти, побував у Харкові, Бучі та Ірпені. Зізнається, що малювати на зруйнованих війною будівлях було непросто.

Силует пари, що танцює танго на стіні будинку у Харкові — місті, котре називають українською столицею бальних танців. Солдат і його дружина, які сидять, розділені на стрілка зламаного годинника. Маленький хлопчик на будівлі зі слідами від куль запускає повітряного змія у кольорах українського прапора. Великий жовто-блакитний відбиток руки на підбитому російському танку. "Бандит" створив понад 10 муралів по всій країні. Каже, що спочатку місцеві недовірливо дивилися на чужинця в масці, який з ранку до ночі малював на руїнах. Врешті решт підходили до художника і дякували за яскраві шматочки надії на перемогу та мир.

Роботи "Бандита" присвячені незламним українцям є в Сан-Клементе — рідному містечку художника, і на вулицях у Лос-Анджелеса. Наразі художник хоче створити документальний фільм про руйнівні наслідки російської агресії в Україні. На думку митця, за допомогою стрічки можна розповісти безліч реальних життєвих історій людей, які щодня бачать та відчувають війну.

Також цікаво: Мовчазний перформанс на підтримку українців — стінопис "Крила ангела" в Києві

Прямий ефір