Алгоритм надання статусу учасника бойових дій необхідно удосконалити, — Верещук

Ілюстративне фото: 24tv.ua

В Україні мають автоматизувати процедуру надання статусу УБД. Втім, з поданням документів досі є проблеми, адже підставою для отримання статусу учасника бойових дій є наказ командира військової частини. Як та коли будуть удосконалювати цей механізм, пояснили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, інформує "Дім".

На початку 2024 року був ухвалений закон, покликаний автоматизувати процедуру надання статусу УБД. Втім, цей процес досі залишається забюрократизованим. 

Як зазначають у Мінреінтеграції, для розв'язання цього питання вкрай необхідне покращення комунікації між військовими частинами й інституціями, які займаються наданням статусу УБД.

"Спочатку треба зрозуміти, що саме не працює, а далі розробити необхідні системні зміни для розв'язання цієї проблеми", —  наголосила віцепремʼєр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Віцепрем'єрка доручила представникам обласних військових адміністрацій підготувати списки осіб, у яких виникла така проблема, щоб у Міністерстві оборони могли розібрати такі кейси.

Читайте також: В Україні запустили Єдину ветеранську лінію: з чим можна звертатися

Прямий ефір