Акція "Збери портфель дитині": про допомогу малозабезпеченим родинам говоримо з координаторкою волонтерської мережі Volunteer Community в Україні

Портфель. Фото: rubryka.com

За підрахунками українських медіа, зібрати дитину до школи цьогоріч коштує мінімум 2150 гривень. В цю суму включили рюкзак з ортопедичною спинкою та канцелярське приладдя. Якщо додати одяг та взуття та помножити на кількість дітей у сім'ї, то сума зросте як мінімум удвічі. Чи існують якісь варіанти волонтерської допомоги для батьків з невисокою зарплатою, розпитуємо координаторку волонтерської мережі Volunteer Community в Україні Дарією Єфіменко. До речі, Дарія курує благодійну акцію "Збери портфель дитині". Деталі дізнаємося у матеріалі "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Денис Мінін.

— Розкажіть про акцію "Збери портфель дитині".

— Акція була започаткована у 2018 році як відповідь на потребу родин у допомозі зі зборами дітей до школи. Ми, допомагаючи взагалі дітям, спілкуючись з дітьми, проводячи для них різні ініціативи, ми помітили, що те, як вони забезпечені до школи, впливає на їх навчання. Тобто елементарно, якщо у дитини немає олівців чи фарб, чи альбому, вона не може вчитися малювати. Якщо в неї немає транспортира, то вона ніколи не освоїть якісно кути. Тоді ми вирішили, що ми маємо також змогу і можливість вплинути на цю ситуацію, допомогти дітям із соціально незахищених родин. Згодом вирішили створити для них якісні умови для навчання.

— Чи можуть благодійники долучитися до цієї акції донатом?

— Взагалі, ми хочемо, щоб люди долучалися саме шкільним приладдям. Тому що це створює таку індивідуальну ниточку між благодійником і дитиною. Це створює поле для розуміння проблеми. Бо коли ми донатимо, то ми не відстежуємо, що саме купили та кому передали. Тобто ми не знаємо історії цієї дитини.

Натомість коли ми пропонуємо персонально для Марійки з Кривого Рогу, якій 9 років, зібрати рюкзак, то це створює індивідуальний зв'язок з дитиною, надає цільову допомогу. Тому ми практично не збираємо донати, ми збираємо шкільне приладдя. Це не обов'язково повинен бути цілий комплект, це може бути частина від потреби. Ми розуміємо, що кожен може підтримати акцію по-своєму.

Тут головне, щоб якомога більше людей долучилося до цієї акції. Бо разом ми можемо набагато більше, ніж окремо. Також, якщо немає змоги персонально брати участь, щось придбати та передати, то є інший варіант. Через партнерський фонд зробити донат на придбання ортопедичних рюкзаків, якісних, з каркасною спиною. З нами в партнерстві благодійний фонд "Беррі", який займається саме допомогою діткам також. Їхня зона відповідальності це саме рюкзаки. Якщо є бажання, можна задонатити на придбання рюкзаків.

— Куди передавати матеріальну допомогу?

— В нас є 21 волонтерський центр у 20 містах України. На наших сторінках у соціальних мережах, на нашому сайті є всі адреси, куди можна принести у вашому місті або відправити поштою. Цього року ми поставили мету — забезпечити шкільним приладдям 700 діток. Вірю, що ми її досягнемо.

— Є батьки, які не можуть зібрати дитину до школи. Чи можуть вони до вас звернутися за допомогою?

— В першу чергу ми допомагаємо тим діткам, яким ми вже допомагали раніше. У нас є сформована база соціально незахищених родин, з якими ми співпрацюємо не лише в рамках цієї акції, а й в інших волонтерських заходах, які проводить наша мережа. Звичайно, ми можемо прийняти замовлення. Звісно, що все буде залежати від ресурсу, бо волонтер не може гарантувати допомоги. Тому, звичайно, можна звертатися, ми ще приймаємо заявки, але цього року зробили інший трошки підхід до акції.

Минулі роки ми спочатку все збирали, тоді розподіляли, і лише потім передавали діткам зібране устаткування. Цього року ми зайшли від дітей, тобто ми зібрали дані про дітей. Зараз ми збираємо приладдя індивідуально. Нам здається, що такий підхід, по-перше, економний,  а по-друге, це дійсно створює ще більший, ще глибший зв'язок з дарувальником, розказуючи про кожну дитину.

— Куди звертатися батькам, які потребують вашої допомоги?

— Можна написати на нашу сторінку в соціальних мережах. Там є контакти, або через нашу сторінку перейти на сайт, подивитися номер телефона координатора у своєму місці. Або в місті поблизу, якщо родина проживає в місті, де в нас немає волонтерського центру. Або через сторінку, зазвичай відповідаю я або наші основні координатори по Україні, і вже перенаправляють в волонтерський центр найближчого міста.

— Чи треба батькам документально доводити, що ця допомога їм справді потрібна?

— Якщо це родин, яким ми ще не допомагали в попередніх наших акціях, то так, ми просимо трошечки розповісти про свою родину. Якщо це внутрішньопереміщені люди, ми просто просимо фотографію документа про статус ВПО, про переміщення. Якщо це малозабезпечена родина, зазвичай ми просимо сфотографувати умови. Бо ми не можемо просити у людини довідку про доходи. Крім того, це не наша практика. Ми просимо сфотографувати умови, в яких людина і родина переживає, розповісти про те, яка проблема в них в родині.

Читайте також: Залаштунки Олімпіади-2024 у проєкті "Париж, Avenue Olympique": розмова з ведучою програми "Коло спорту" Діаною Звягінцевою

Прямий ефір