Акція підтримки казахів — за дотримання прав людей та правду вийшли у Києві (ВІДЕО)

Акція. Скріншот видео: kanaldom.tv

Активісти зібралися під Посольством Казахстану в Києві сьогодні, 10 січня, коли в Республіці оголошено національну жалобу, інформує "Дом".

Акція відбулася на підтримку казахів в їхній боротьбі за демократію. Учасники висловлювали солідарність із мітингувальниками та засуджували репресії влади: інформаційну блокаду та розстріл власних громадян.

"Ми знаємо, що сьогодні в Казахстані оголошено день національної жалоби, і ми прийшли підтримати казахів в їхній непростий час в їхній боротьбі", — каже учасник акції Олександр.

"Усі наші протести: що в Білорусі, що в Україні, що в Казахстані, що в Росії — вони всі пов'язані, і проти режиму в Росії", — додає учасник акції Олексій.

"Права людини мають бути дотримані навіть у ситуаціях начебто оголошеної терористичної загрози. Ми вимагаємо дотримання прав людей, які там зараз, у тому числі тисяч затриманих, про яких йдеться. І ми, на жаль, знаємо лише те, що йдеться про дуже багатьох загиблих та поранених, але немає достатньої інформації. Ми вимагаємо правди", — заявив учасник акції Максим.

В акції взяли участь активісти та представники громадських організацій. Вона відбулася під гаслом "Алга Казахстан!" — "Вперед, Казахстан!".

Читайте також: Підсумки 10 січня: переговори в Женеві, продовження арешту Медведчуку й акція на підтримку казахів (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня відбуваються масові протести, які переросли у зіткнення з силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. На думку опозиції, причина протестів — невдоволення владою, а підвищення цін стало останньою краплею.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв із 5 січня запровадив у країні режим надзвичайного стану.

Також 5 січня Токаєв звернувся за допомогою до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Відповідно до рішення Ради колективної безпеки ОДКБ, в Казахстан направлені військові сили, основу яких становлять підрозділи Російської Федерації.

Операцію ОДКБ очолив командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков. Він брав активну участь в окупації українського Криму Росією у 2014 році. Також до Казахстану перекинуто військові підрозділи РФ, які брали участь в агресії проти України.

Читайте також: Насильство, розгортання військ РФ та захист українців: протести в Казахстані прокоментували в МЗС України

Прямий ефір