Діджиталізація культурної спадщини допоможе з'ясувати, які артефакти є у власності держави, — очільник Мінкульту

Ростислав Карандєєв. Фото: mcip.gov.ua

Питання діджиталізації сфери культурної спадщини України є вкрай важливим для розуміння, які саме артефакти перебувають у власності держави та українського народу. У Міністерстві культури та інформаційної політики найближчим часом планують запустити електронний реєстр об'єктів музейної спадщини, інформує "Дім" з посиланням на "Укрінформ".

"Питання діджиталізації, зацифровування культурної спадщини є вкрай важливим для того, щоб ми розуміли наші надбання, розуміли чітко, які саме об'єкти, які саме артефакти є в нашій власності, у володінні українського народу. Та щодо яких ми мусимо вживати заходів для їх збереження, а у разі втрат, пошкоджень чи викрадень — щодо їх повернення", — заявив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Він наголосив, що тільки об’єднавши компетентності й компетенції, спроможності та ресурси, можна вирішити такі комплексні та складні завдання, як збереження культурної спадщини, упередження її руйнування, захист та навіть підготовку до того, що буде згодом.

Як повідомлялося, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (єПам’ятка) ще може бути внесено близько 70 000 об'єктів культурної спадщини.

Читайте також: Через російську агресію в Україні пошкоджено 2013 об’єктів культурної інфраструктури, — Мінкульт

Медіа-партнери
Прямий ефір