90% успіху в питанні повернення Донбасу залежить від однієї людини в РФ, — Зеленський

Владимир Зеленский. Фото: kanaldom.tv

Плани мирного врегулювання ситуації на Донбасі, реінтеграції та деокупації не можуть залежати тільки від України, потрібна воля президента Російської Федерації. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" заявив президент України Володимир Зеленський.

"Дуже часто журналісти кажуть: "Слухайте, ну, а що далі? Потрібен етап. Люди хочуть визначеності". Та немає такого. Ось вам виписані кілька документів, кроків тощо. Ось воно — крок за кроком, що треба робити. Ти йдеш за цим планом, а потім щось зірвалося. "Ви ж обіцяли за рік закінчити війну?!". Звісно, я дуже цього хочу. Я все роблю для цього. Але, на жаль, не все від мене залежить", — пояснив Зеленський.

Глава держави нагадав, що для врегулювання ситуації на Донбасі необхідна воля президента Росії Володимира Путіна. Це повинні розуміти й українці в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

"Я вважаю (і президент Російської Федерації знає мою думку), що сьогодні 90% успіху в питанні повернення Донбасу, деокупації наших територій залежить від однієї людини. І точно треба знати, що він із цим живе. І люди на Донбасі повинні це розуміти. Не повинні жити якимись ілюзіями. Так, ми залучаємо наших міжнародних партнерів, є розроблені плани. Так, усе є. Потрібна воля. Політична воля. Воля людська", — акцентував президент.

Зеленський наголосив, що в України є воля щодо політико-дипломатичного врегулювання ситуації, тоді як незаконні збройні формування на окупованих територіях ведуть вогонь по мирних українцях.

"Абсолютно є. Ніхто не хоче [війни]. Ми відповідали бойовикам тільки тоді, коли вони стріляли по наших військових. І з моменту початку режиму припинення вогню здебільшого наші хлопці трималися, розуміли, що це провокація, реагували досить професійно. Але щоб відправляти вбивати, стріляти по мирних жителях — це все брехня. А з того боку стріляють по мирних жителях", — резюмував президент.

Повна версія інтерв'ю: "Хто ти? Сам для себе дай відповідь": інтерв'ю президента Володимира Зеленського про Донбас і Крим

Прямий ефір