7 тис. позовів щодо Криму і Донбасу подали українці в ЄСПЛ

Фото: censor.net

Українці подали до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) близько 7 тис. заяв, пов'язаних із подіями в Криму і на непідконтрольних українській владі територіях Донбасу.

Про це в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" розповів заступник міністра юстиції України, уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина, передає "Дом".

"Суд каже, що є близько 7 тис. заяв, пов'язаних із Кримом і Донбасом, але ми поки отримували матеріали десь по 200, вони усі пов'язані з Донбасом", —розповів Ліщина.

За його словами, ЄСПЛ повинен переслати українській владі всі ці заяви, оскільки держава, громадянами якої є заявники, автоматично має право брати участь у судовому процесі як третя сторона.

Ліщина також розповів про позов української сторони в ЄСПЛ, який стосується порушень прав людини на окремих територіях Донецької та Луганської областей.

"Ми закінчили обмін матеріалами по українській частині, потім ЄСПЛ долучив до цього процесу Нідерланди. На цей рік у суду достатньо амбітний план процедурного графіка, передбачається обмін позицій між сторонами. Планується, що ЄСПЛ проведе засідання щодо прийнятності розгляду справи в цьому році", — повідомив заступник міністра юстиції.

Як повідомляв "Дом", за словами Ліщини, остаточне рішення за позовом "Україна проти Росії" щодо Криму ЄСПЛ винесе не раніше, ніж через 5-10 років.

Нагадаємо, ЄСПЛ у четвер, 14 січня, виніс перше рішення у справі "Україна проти Росії". Суд визнав скаргу України "частково прийнятною".

Прямий ефір