60 млн дол. від США для ЗСУ — перша партія допомоги прибула до України (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: Facebook/U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Сьогодні, 10 жовтня, до міжнародного аеропорту "Бориспіль" прибула перша партія додаткової допомоги з США для Збройних сил України. Високоточна зброя, боєприпаси, засоби спостереження радіолокації та медичне обладнання, повідомляє "Дом".

Вантажі надходять декількома партіями. Загальна сума допомоги складе 60 млн дол. Ця партія — 86 183 кг бойового спорядження та засобів першої допомоги.

Як повідомили в Міністерстві оборони України, про це постачання домовилися під час візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтону.

"За результатами домовленостей, досягнутих під час нещодавнього візиту президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, до України надходить додаткова міжнародна технічна допомога для ЗСУ. Надходження вантажів планується у кілька етапів. Перший етап здійснено вже сьогодні, майно вже в Україні. Окрім цього протягом двох тижнів надходять планові вантажі — виключно медичне обладнання. У вигляді 5 мобільних госпіталів, медичне обладнання для передових хірургічних бригад, польові рентгенівські комплекси, а також сумки для бойових медиків", — розповів уповноважений командування медичних сил ЗСУ Олександр Матійчук.

За останні сім років Україна отримала від США допомогу на загальну суму понад 2 млрд дол.

"Допомога спрямована на розв'язання проблеми з посиленою військовою присутністю Росії в Криму та вздовж кордонів України. Вона надійшла на додаток до понад 2,5 млрд дол. США допомоги у сфері безпеки, яку США надали на підтримку українських Збройних сил з 2014 року. Ми продовжуємо допомагати Україні протистояти агресії Росії та припинити конфлікт на сході", — йдеться у повідомленні Посольства США в Україні.

Читайте також: Підсумки 10 жовтня: військова допомога від США, очікування від саміту Україна – ЄС та природні катаклізми (ВІДЕО)

Нагадаємо, від 31 серпня до 2 вересня відбувся візит президента України Володимира Зеленського до США. 1 вересня він провів зустріч з лідером США Джо Байденом. У підсумковій Спільній заяві про стратегічне партнерство України та США вказані основні обсяги допомоги Сполучених Штатів:

  • 60 млн дол. на закупівлю американської військової техніки для української армії;
  • 45 млн дол. гуманітарної допомоги для Донбасу;
  • 12,8 млн дол. на боротьбу з COVID-19;
  • 463 млн дол. на захист демократії, прав людини та розвиток реформ в Україні.
Медіа-партнери
Прямий ефір