400 тисяч тонн зерна викрали росіяни з тимчасово окупованих територій — чим це загрожує

Ілюстративне фото: minagro.gov.ua

З тимчасово окупованих частин чотирьох областей України росіяни загалом відібрали в аграріїв близько 400 тис. тонн зерна — із кожного регіону вже вивезено по близько 100 тис. тонн. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телеканалу "Еспресо", інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

За його словами, українці на тимчасово окупованих територіях залишаються без вітчизняного продовольства і можуть опинитися на межі голоду. Окупанти повторюють сценарій початку XX століття, відбираючи та викрадаючи у людей продовольство.

"На нині тимчасово окупованих територіях було близько 1 млн 300 тис. тонн зернових. Це не якісь стратегічні запаси, а те, що потрібно для забезпечення щоденної продовольчої безпеки, тобто харчування українців, які там живуть. А також посіву ярих культур. І ми маємо підтвердження фактів відбору зерна з кожної з нині окупованих областей – Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської", — сказав Висоцький.

Сьогодні, 4 травня, у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України прокоментували, що загалом у портах України заблоковано майже 4,5 млн тонн зерна, що мало йти на експорт. Проте ризику голоду на контрольованій території немає. Зараз зерно перенаправляють альтернативно залізницею і автошляхами.

У відомстві нагадують, що попри війну завершується посівна. Цьогоріч очікують урожай на рівні 65% торішнього.

Читайте також: Чи загрожує світові голод через війну Росії з Україною (ВІДЕО)

Нагадаємо, продовольчий шторм рухається на Європу та світ через вторгнення Росії в Україну. Ціни на пшеницю, кукурудзу та олію стрімко зростають. До того ж дорожчають паливо та електроенергія. Інфляція досягає рекордних показників.

Прямий ефір