25 маршрутів, безоплатний проїзд та сліди обстрілів на автобусах — міський транспорт запустили в Харкові (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

У Харкові вперше майже за три місяці повномасштабної війни поновив роботу громадський транспорт. Містяни активно користуються цією можливістю. Хтось їде на роботу, хтось повертається до рідного дому, обстріляного російськими військами під час активних бойових дій, повідомляє "Дом".

За словами харків'янина Олександра, весь цей час він діставався до роботи десь пішки, десь підвозили добрі люди. Говорить, дуже радий, що вперше за два місяці зможе проїхати міським транспортом.

"Це дуже зручно усім людям добиратися на роботу. Це дуже корисна справа. Робота транспорту — це артерія нашої економіки. Це дуже буде файно", — сказав він.

Після завершення активних бойових дій у місті на вулицях запустили 25 маршрутів — це 55 автобусів та 14 тролейбусів. Водії раді повернутись до роботи. Сергій Садовський возить харків'ян 27 років. Каже, що дуже складно було весь цей час бути безробітним.

"Звичайно, задоволений. Все-таки майже три місяці вдома без роботи. Взяти моїх родичів, тестя, проїхати квартиру відвідати. Таксі таки 700 грн туди й назад. Так що я думаю, що все буде нормально. Люди кататимуться. Нехай працює все місто", — поділився водій.

У деяких автобусах розбиті шибки, видно сліди обстрілів. Російські окупанти знищили значну частину міського транспорту — понад 60% трамваїв та 30% тролейбусів.

"На наше підприємство прилетіла касетна бомба, яка дуже багато пошкодила автобусів. На цьому підприємстві пошкоджено близько 50-60% тролейбусів. З 150 нових автобусів, які ми придбали, цілих лишилось приблизно 35 автобусів. Всі інші були пошкоджені і деяка частина знищена", — повідомив директор Харківського структурного підрозділу автобусів Євген Липовий.

Харківська мерія обіцяє збільшити кількість транспорту на маршрутах. Наразі відновлюють електролінії та тягові підстанції, щоб згодом збільшити кількість маршрутів.

"У нас сьогодні в місті Харків 35 км, вдумайтеся, контактної мережі знищено. Тому ми сьогодні робимо, цілодобово працюватимуть, щоб відновлювати нові маршрути. Я дуже хочу, щоб харків'яни починали працювати. Дуже хочу, щоб перезапускалася економіка Харкова, як загалом перезапускалася економіка України", — заявив Харківський міський голова Ігор Терехов.

Перші два тижні проїзд буде безоплатним. Час роботи громадського транспорту — від 7 ранку до 7 вечора. За два тижні планують частково запускати і метро, ​​заявили в мерії.

Читайте також: У Харкові знищено половину трамваїв та третину тролейбусів, — мер

Нагадаємо, 16 травня в Харкові розпочали поступовий запуск громадського транспорту — поки що на маршрути виходять тролейбуси та автобуси. Трамваї запустять після ремонту контактної мережі.

Медіа-партнери
Прямий ефір