220 камер автофіксації порушень встановлять на дорогах України цього року

Фото: nikvesti.com

На дорогах, де діє система відеоспостереження, кількість ДТП зменшилася втричі. За 8 місяців роботи автоматичної системи камери зафіксували 1 млн 300 тис. порушень швидкісного режиму.

Про це заявили в Міністерстві внутрішніх справ України, повідомляють журналісти каналу "Дом".

Порушники сплатили штрафи на загальну суму в 209 млн грн. Кошти поповнили український бюджет. При цьому відсоток оплати — понад 80%.

"У багатьох європейських країнах відсоток оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху — 30-40%", — уточнив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

20 перших камер встановили в Києві у червні 2020 року. Ще кілька десятків — на ділянках з найбільшою концентрацією ДТП.

Читайте також: Понад 4 тис. ДТП трапилося в Україні за рік через нетверезих водіїв

Мережу камер відеофіксації планують розширювати. У Державному агентстві інфраструктурних проєктів України вже закупили і передали в МВС нові системи.

Також незабаром у стаціонарні камери додадуть нові функції. Уже 15 лютого один з комплексів у Києві почне автоматично фіксувати виїзд авто на смугу для громадського транспорту.

Крім того, порушників ловитимуть так звані "фантоми" — патрульні автомобілі з функцією автофіксації у русі. У МВС уже отримали першу партію машин і обладнання до них.

"Зараз чотири машини обладнують спеціальними радарами і їх буде запущено для тестування. За 2021-2023 рік ми плануємо після їхньої перевірки закупити до 100 таких машин", — повідомив Артем Фещенко, заступник голови Державного агентства інфраструктурних проєктів України.

Як повідомлялося раніше, щорічно в Україні фіксують до 150 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть 3,5 тис. українців.

Прямий ефір