20 вантажівок гумдопомоги для ОРЛО — що відправила ООН: "5 вопросов" із Георгієм Санікідзе

Гуманитарная помощь. Фото: ukrinform.com

Організація Об’єднаних Націй (ООН) відправила 20 вантажівок з гумдопомогою на непідконтрольну Україні територію Луганської області. Допомога містила вантажі кількох міжнародних організацій, включаючи UNICEF.

Яку допомогу хотіли отримати місцеві жителі і з якими труднощами зіткнулися представники ООН при перетині КПВВ — розповів керівник офісу агентства ООН у справах біженців Георгій Санікідзе в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

Ведучий — Олег Борисов.

— Про яку саме гуманітарну допомогу йдеться? Який запит є у жителів окупованих територій?

— Це був вантаж декількох міжнародних організацій. На цей раз ми відправили гуманітарну допомогу, яка складається з будматеріалів. Намагаємося допомогти людям на непідконтрольній території лагодити дахи.

Був медичний вантаж і якесь постачання для системи охорони здоров’я від інших організацій теж. Ось це основне, що ми змогли вчора перевезти.

— З якими труднощами ви стикалися під час перетину КПВВ на непідконтрольній Україні території?

— Український уряд хоче співпрацювати з нами. Потрібно заздалегідь робити запити і на підконтрольній, і на непідконтрольній території, робити документи — це займає багато часу, це трудомістка робота.

Труднощі, можна сказати, часто відбуваються. Про кожний конвой потрібно домовлятися заздалегідь і з підконтрольною, і з непідконтрольною стороною. На це йде багато часу. Зараз процес домовленостей більш-менш працює. Хоча він дуже трудомісткий і займає багато часу.

— Що, крім будматеріалів, потребують люди на непідконтрольній території?

— Через пандемію є потреба в медичних послугах, матеріалах. Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ працюють за цим напрямком. Зараз, в основному, гуманітарний вантаж складається з медичних та будівельних матеріалів.

— Скажіть, як люди з тимчасово непідконтрольних території приймають цю допомогу?

— У нас є співробітники і в Донецьку, і Луганську, вони кажуть, що дуже добре приймають. Їм ця допомога необхідна. Залатати дахи. Це найважливіше — дати людям гідно жити після конфлікту.

Тому так, ми чуємо, що вони дуже вдячні, вони чекають на таку допомогу, запитують, звертаються в різні організації. Так що потреба існує, і вони дуже-дуже вдячні, звичайно.

— Чи планується найближчим часом доставка нової гуманітарної допомоги на тимчасово непідконтрольні території Донецької та Луганської областей?

— Так звичайно. Ми працюємо з обома областями. Ми використовуємо КПВВ "Новотроїцьке". Звичайно, заплановано ще кілька конвоїв.

Ми цього року вже зробили п’ять конвоїв в Луганськ, вісім конвоїв — в Донецьк. До Луганська було 10 конвоїв в минулому році і 14 — в Донецьк.

Цього року ми змогли перевезти приблизно 100 вантажівок з гуманітарною допомогою, і ми збираємося продовжувати, потреби є, готуємося, займаємося ось цієї трудомісткою роботою з обох сторін, щоб конвої проходили без перешкод.

— Чи планується надання допомоги жителям прифронтових районів на підконтрольній Україні території?

— Звичайно, допомога і програми багатьох організацій надаються жителям п'ятикілометрової зони. Організація зараз в понад 156 населених пунктах займається моніторингом державних сервісів, як вони надаються людям. Потім з цими проблемами ми йдемо в різні організації по допомогу, до місцевої влади, які дуже співпрацюють. Матеріальна допомога, нематеріальна допомога поставляється зараз багатьма організаціями на підконтрольній території, особливо на п’ятикілометровій зоні, як ми називаємо.

— Як люди на непідконтрольній території можуть звернутися по допомогу до вас? Де їм ознайомитися з інформацією?

— З непідконтрольній території наша організація, як і інші організації, просто виходить на поле, говорять з людьми. Ми перевіряємо потреби, і на підставі ось цих потреб створюються запити на гуманітарний конвой.

Про допомогу, яку ми надаємо або ООН, можна дізнатися в інтернеті — на нашому сайті або на сайті Офісу координації гуманітарних питань. Але, знову-таки, на підконтрольній території ми спілкуємося з місцевою владою, тому що ми повинні включити місцеву влада. Тому напрямком або перенаправленням на підконтрольній території ми займаємося з місцевою владою, вони дуже співпрацюють.

Прямий ефір