Знадобиться кілька секунд: укриття на ВДНГ відкривають дистанційно

Укриття на ВДНГ. Скриншот: kanaldim.tv

Відколи Росія під час повітряних атак почала застосовувати ракети із балістичною траєкторією, час на те, аби відчинити укриття, значно скоротився. Спосіб розв'язання цієї проблеми знайшли на ВДНГ. Тут укриттям слугує повнорозмірний макет вугільної шахти, у якому можуть сховатися півтори тисячі людей. Тому на вході встановили електрозамок з дистанційним керуванням. Як це працює, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Протягом повномасштабної війни сигнал повітряної тривоги лунав у Києві майже 700 разів. Відколи ворог почав застосовувати ракети з балістичною траєкторією, час на те, аби відчинити укриття і запустити людей, значно скоротився. Спосіб розв'язання цієї проблеми знайшли на ВДНГ. Тут укриттям слугує єдиний в Європі повнорозмірний макет вугільної шахти. У ній можуть заховатись майже півтори тисячі осіб.

"Охоронцям потрібно було бігати, щоб відкривати, а потім бігати, щоб зачиняти двері. Залишати його відкритим небезпечно, бо тут є матеріальні цінності.  Як можна розв'язати цю проблему? Електронний замок з дистанційним керуванням", — розповів гендиректор НК "Експоцентр України" Євген Мушкін.

На ВДНГ є два укриття — в центральному та 13-му павільйонах. Поруч з першим цілодобово чергує охорона і відчиняє приміщення одразу після оголошення повітряної тривоги. Друге укриття, не зважаючи на віддаленість від поста охорони, теж відчиняється, але онлайн і за лічені секунди.

"За повітряної тривоги охорона запускає додаток і натискає кнопку "зняти з охорони" — двері відчинені, вільний доступ для охочих. Після відбою двері зачиняються теж дистанційно. Всередині є кнопка, натиснувши яку можна відкрити двері і покинути шахту. Зайти одразу назад не можна", — пояснив керівник відділу охорони НК "Експоцентр України" Євген Носанчук.

На випадок відсутності зв'язку та інтернету укриття облаштоване додатковою системою доступу. Подібні системи коштують не більше 20 000 гривень і вже давно використовуються на виробництвах, складах і навіть встановлюються у приватних будинках. Укриття на ВДНГ — перше використання звичайної системи у надзвичайних умовах. Механізмом роботи вже зацікавилися власники інших бомбосховищ.

Також цікаво: Вхід вільний: чоловік на Київщині збудував укриття, яке вміщає 15 осіб

Прямий ефір