Зігріти захисників: в Україні розробили спальні системи для ЗСУ

Спальні системи для ЗСУ. Скріншот: kanaldom.tv

Члени благодійного фонду "Рій" розробили спеціальні спальні системи для захисників, аби вони могли відпочивати у теплі та з максимально можливою зручністю. При створенні власних систем вони порівняли спальники НАТО та ЗСУ, проконсультувалися з військовими, технологами та навіть альпіністами. Після того, як налагодили виробництво, волонтери почали щомісяця надсилати спальні системи на фронт абсолютно безплатно. Детальніше про унікальну розробку та її особливості дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Перед тим, як налагодити виробництво волонтери з'ясували, що в Україні є лише туристичні спальники, які не підходять для фронтових умов. Адже військові сплять у бойовому умундируванні й не завжди можуть навіть роззутися.

"За основу ми взяли спальний мішок українського виробництва й удосконалити конструкцію, керуючись рекомендаціями військових, технологів та навіть альпіністів. Наш спальна система складається з каримата, спального мішка та водонепроникного кавера. Каримат — з закритими порами, системою гармошка. Він не приймає форми землі. Дуже важливо, щоб були саме закриті пори у каримата, тому що якщо будуть відкриті, він буде набиратися водою", — пояснила адміністраторка Благодійного фонду "Рій" Владислава Марчук.

Внизу спальної системи зробили розширення, щоб поміщалися взуття будь-якого розміру, а зверху — нашили спеціальний капюшон, який регулюється. Тобто військовий може спати в шоломі. Спальний мішок зроблений з тканини, яка відштовхує вологу, а кавер забезпечує йому ще й водонепроникну функцію.

"Щоб можна було спати навіть в калюжі. Кавер і спальник кріпиться один до одного спеціальними кнопками. Це дуже важливо. Якщо, наприклад, уві сні військовий буде перевертатися, то спальник не осуватиметься", — додала адміністраторка Благодійного фонду "Рій" Ася Коваленко.

Якщо на натівські спальні системи черга по пів року, то свою розробку українські волонтери відправляють на фронт щомісяця абсолютно безплатно.

"Перш ніж надсилати військовим спальні системи, ми пішли до командування Сухопутних військ ЗСУ, з якими ми співпрацюємо ще з першого дня створення фонду, щоб презентувати нашу розробку. Вони її повністю схвалили й рекомендували до розповсюдження", — резюмувала Владислава Марчук.

Волонтери вже виготовили понад 160 спальних систем. Мета — п'ять тисяч. Для цього потрібно зібрати 25 мільйонів гривень. У соцмережах є посилання, де можна переказати посильну суму або зробити підписку на щомісячний донат. Волонтери отримали запити на спальні системи вже від 23-х підрозділів Збройних Сил України.

Читайте також: Спецавтівки для ЗСУ: як військових з ампутаціями повертають до нормального життя

Прямий ефір