Завдання капелана на війні — прихилити небо до військових, — отець Андрій Зелінський

Отець Андрій. Скриншот: kanaldim.tv

На фронті військові капелани допомагають нашим захисникам і захисницям пережити біль втрати, впоратися з відчаєм та приборкати страхи. Так, 2014 року отець Андрій Зелінський змінив рясу на піксель і став першим військовим капеланом при штабі АТО. У найгарячіших точках священник проводив богослужіння, сповідав та усіляко підтримував українських військових, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Православні та греко-католицькі священники, протестантські пастори й мусульманські імами. Представники різних віросповідань стали пліч-о-пліч у місці, де немає різниці, як ти молишся Богу.

"Здолати страх та непевність, як пройти крізь біль втрати, як долати себе і світ навколо себе. Бо війна це завжди про подолання. Як приборкати хаос в серці й навкруги ці питання вони не мають конфесійної приналежності", — розповідає про місію священника на війні отець Андрій.

2014 року отець Андрій Зелінський змінив рясу на піксель і став першим військовим капеланом при штабі АТО. У той час це була суто волонтерська діяльність священників, які хотіли підтримати військових у зоні бойових дій.

"Потрібно було вчитися. Я пригадую як під час роботи у штабі АТО, потрібно було ази реалізовувати. Зокрема, створити молитовний намет, куди люди можуть звертатися, забезпечити якісь можливості для них, помолитись, аби дистанціюватися себе від усього, що відбувається навколо, від хаосу війни", — пригадав капелан.

Під Слов'янськом, Краматорськом, у Пісках, Дебальцевому та під Маріуполем отець Андрій проводив богослужіння, сповідав, підтримував українських військових у моменти, коли їх охоплював відчай.

Зараз, окрім Божої обітниці, священники мають військову присягу і соціальні гарантії. Отець Андрій брав участь у формуванні закону "Про службу військового капеланства", який набрав чинності за кілька місяців до повномасштабного вторгнення росіян.

Священнослужитель підписує контракт і стає у стрій. Він має знати загально армійські поняття, тактичну медицину та навіть види озброєнь.

"Станом на сьогодні відбувається регулярна підготовка тривалістю шість тижнів на базі військового інституту. Капелани не є комбатантами. Тобто вони не можуть застосовувати зброю, але розуміти військову службу найкраще, звичайно, з середини. Це необхідно, аби бути поруч. Адже саме ці слова обрані гаслом для служби військового капеланства в Україні", — додав отець Андрій.

Кожному капелану потрібен капелан, зізнається отець Андрій. Священники проходять духовний вишкіл, і церква супроводжує їх упродовж усього часу роботи на фронті.

"Духовна опіка це про найбільш людське в людині. Завдання військового капелана — прихилити небо до людини у військовому однострої, аби захистити саму людяність в умовах жорстокості війни", — резюмував отець Андрій Зелінський.

Коли в армії зникають цінності, залишаються люди зі зброєю в руках. Це зазвичай небезпека для суспільства, каже отець Андрій. Тож поки захисники ведуть бої на фронті, завдання капелана боротися за їхній духовний стан.

Також цікаво:

Прямий ефір