Замовляють навіть на передову — історія парфумованого паперу від українського бренду

Парфумований папір. Скриншот: kanaldim.tv

Культура парфумованого паперу почалася з 1880-х років у Парижі. Процес його виготовлення триває приблизно шість місяців. В основі паперу — натуральні інгредієнти, смоли й есенції. В Україні парфумований папір можна придбати у шоурумі бренду Odeur 1885. Такий сувенір українці купують не лише для дому, а й на передову, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Засновник бренду Odeur 1885 Максим Лебідь демонструє  унікальну технологію ароматизації приміщення. 

"Треба підпалити й задмухати, щоб папір тлів, а не горів. Процес ось цього тління відбувається приблизно для різних паперів по-різному 2-3 хвилини. Він за цей час інтенсивно видає весь свій аромат. Потім дим розсіюється й залишається чистий парфум, який гуляє легким шлейфом по приміщенню", — каже співвласник бренду Odeur 1885 Максим Лебідь.

Парфумований папір дуже відомий у Європі. Його історія розпочалась у ХІХ столітті в Парижі, коли місцевий фармацевт привіз з території сучасної Вірменії таку смолу, як бензоїн. 

"Історія Papier d'Arménie починається у ХІХ столітті, коли під час поїздки до Вірменії Огюст Понсо помітив, що місцеві жителі запахували та знезаражували свої будинки, спалюючи бензоїн. Ця традиційна та натуральна практика йому дуже сподобалась, і він вирішив імпортувати сировину до Франції. Разом з другом фармацевтом Анрі Рів'є вони виявили, що розчинення бензоїну у 90° спирті забезпечує стійкий запах, а поєднання з ефірними оліями створюють оригінальні ароматичні композиції. Папір став носієм есенції, бо зміг увібрати суміш й цілком зберегти первинний аромат, та повільно тліти без полум’я", — пояснив Максим Лебідь.

Про цей винахід Максим та його дружина Христина дізнались випадково. Їхній подрузі подарували парфумований папір як сувенір з Парижа, і та поділилася з парою однією стрічкою. Після цього подружжя, яке не мало досвіду в бізнесі, вирішило поділитися ароматним досвідом з іншими. 

"Почалося все випадково. На одному ярмарку ми зустріли українського виробника парфумів, який займався не тільки парфумами, а й ароматизацією приміщень для бізнесу. Ми з ними розговорилися, в них були жахливі запахи. Дружина розказала продавцю цих парфумів про парфумований папір. Як тільки ми закінчили цю розмову, я сказав, що цією ідеєю не можна ділитися просто так. З цього треба робити бізнес", — пригадує Максим Лебідь. 

Так народився бренд Odeur 1885. Назва містить французьке слово, що перекладається як "аромат". Подружжя почало продавати французькі запахи парфумованого паперу через сторінку в Instagram. Зараз в асортименті є аромати з Італії та Японії. 

"Всі наші постачальники — це і є виробники цього парфумованого паперу. Ми співпрацюємо з ними напряму", — додав співвласник бренду Odeur 1885.

Процес виготовлення парфумованого паперу триває орієнтовно шість місяців. В його основі — натуральні інгредієнти, смоли та есенції.  

"Есенція, якою просочується парфумований папір, це ладан. Він з Лівану. Втім, смолу виготовляють різні країни. Наприклад, французи, коли роблять свій папір, беруть основний інгредієнт — це бензоїн. Вони його привозять з Лаосу. Кожна смола береться в місці, де вона найкраща", — додав Максим Лебідь. 

Парфумований папір має різний вигляд. Французький продають у формі буклета, в якому 36 відривних смужок для запалювання. Вони пахнуть нотами кориці, мигдалю, пудри й ванілі.  Італійські запахи є в металевих коробочках, а на японському папері написані різні афірмації, котрі підпалюють як бажання новорічної ночі. 

"Найцікавіша форма, мабуть, у японського паперу Хако, який виробляється у формі листя. Кожен листочок — це окремий аромат. Вони всі неймовірно цікаві, відрізняються від європейських ароматів, бо мають особливі запахи", — поділився Максим Лебідь. 

Максими з дружиною — єдині постачальники парфумованого паперу в Україні. Подружжя запустило бренд буквально за рік до повномасштабної війни. Запашні аркуші стали нагадуванням про затишок рідного дому для українців в евакуації та навіть на передовій. 

"В нас є кілька постійних клієнток, які замовляють парфумований папір. Ми підписуємо листівку всередині й відправляємо дуже близько до лінії фронту їхнім чоловікам або хлопцям, щоб вони відчули запах свого дому", — резюмував співвласник бренду Odeur 1885.

На своїй сторінці в Instagram подружжя часто розігрує ексклюзивні аромати за донат для ЗСУ. нещодавно відкрили шоурум на Інститутській у Києві, аби люди змогли познайомитись з асортиментом і вибрати свій запах.

Також цікаво: Давні українські символи на емблемах міст та на кахлях —  унікальні роботи ілюстраторки із Сум

Прямий ефір