Закрити небо України допоможуть США: відомо, що передбачено новим пакетом допомоги

ППО від США. Скриншот: kanaldim.tv

Українські захисники мужньо боронять нашу землю та тримають небо. Завдяки підтримці іноземних партнерів вони освоюють нові знання та практикуються на новітній техніці. Наскільки ефективною є американська ППО та чи можливо повністю закрити небо над Україною? Чи сприятиме цьому новий пакет військової допомоги від США, дізнавайтеся у матеріалі програми "Ранку Вдома".

"Від Америки з любов'ю". Такі автографи залишили інструктори зі США, які навчали українських воїнів працювати на NASAMS — пересувному зенітно-ракетному комплексі. Навчалися українці кілька місяців. Все за стандартами НАТО.

"Це новітня електроніка та система розпізнавання цілей. Це перш за все крилаті ракети всіх типів, плюс деякі види керованих авіаційних ракет. Ефективність складає близько 90% відсотків. Нам треба поповнювати запаси ракет", — пояснив військовий експерт Андрій Крамаров. 

На початку квітня Сполучені Штати Америки затвердили черговий пакет військової допомоги. Перший пункт — боєприпаси для систем ППО. Невже попередні закінчились?

"Ні! Ми їх можемо накопичувати. Ракета для Patriot коштує від мільйона до двох мільйонів доларів. Навіщо нам їх просто так використовувати? Не треба", —  пояснив авіаційний експерт Костянтин Криволап.

Patriot може збивати російські ракети С-300. Але є одне "але" —  покоління. Ловити балістику країни агресора здатен лише Patriot PS3.

"Patriot у нас буде працювати на півдні Запоріжжя. Коли з Криму починають працювати балістичними ракетами. Звичайно, що розхід боєприпасів буде доволі суттєвий", додав Андрій Крамаров.

Втім, рушійна сила ППО не на Землі, а у повітрі. І тут Україна все ще в очікуванні.

"Треба винищувачі F-16, особливо в умовах контрнаступу. Він може зробити те, чого не може робити МіГ-29. Зокрема на F-16 можна повісити "Гарпун" та багато іншого", — резюмував Костянтин Криволап.

Поки дипломати вирішують, чи увійдуть західні винищувачі до нових пакетів військової допомоги, українські пілоти вже навчаються.

Також цікаво: Французькі, британські та німецькі танки прибули в Україну. Що про них кажуть експерти

Прямий ефір