"Європейський фонд солідарності з українським кіно" підтримає вісім українських фільмів

Українці в Каннах. Фото: ukrinform.ua

Українська делегація на кіноринку Marché du Film Каннського представила низку нових проєктів, отримала гранти на подальшу роботу від Європейського фонду та відчула підтримку світової спільноти. Всі заходи на кіноринку були організовані Українським інститутом у співпраці та за підтримки партнерів, інформує "Дім" з посиланням на "Укрінформ".

"Червона доріжка, на яку вийшли українці, це також знак солідарності, ще одне нагадування, що індустрія в Україні існує, вона жива, навіть в таких умовах вона розвивається, а українці є людьми талановитими", — розповіла керівниця напряму "Кіно" Українського інституту Наталія Мовшович. 

На її думку, українські кінематографісти та їхні проєкти потребують системного представлення на таких важливих світових подіях.

"В кіносфері існує таке правило, якщо тебе не видно, тебе немає. Відповідно, коли нас багато і ми системно присутні, то іноземні партнери бачать, що індустрія жива, вона розвивається, з 'являється довіра до цих людей. Зараз не достатньо створити класний продукт, важливо знайти йому глядача, вміти його продати. І це робиться саме на таких подіях", — пояснює вона.

У рамках Cannes Docs на Marché du Film відбулися покази фільмів "День як день" Романа Блажана, "Мирні люди" Оксани Карпович та "Трішки чужа" Світлани Ліщинської.

У межах документальної секції кіноринку Cannes Docs вперше у Франції було презентовано добірку ARTE – Generation Ukraine – 12 документальних фільмів про вплив та наслідки російського вторгнення, знятих українськими режисерами та вироблених спільно з франко-німецькою платформою ARTE.

"Європейський фонд солідарності з українським кіно" також оголосив результати відбору нових проєктів. Це загалом вісім фільмів — п'ять документальних та три  художніх, які отримають підтримку на завершення на загальну суму 400 000 євро. Один з них "Прислухаючись до світу" режисерки Єлизавети Сміт.

"Нам надзвичайно важливо відчувати підтримку європейської кіноспільноти. Фінансування на постпродакш дозволить нам закінчити картину та оплатити роботу творчій групі в Україні. Усе це допомагає українському кіно розвиватись", — розповіла режисерка Єлизавети Сміт.

Український інститут також вчетверте став партнером професійної програми Producers Network, у якій взяли участь п’ять українських продюсерок початківець.

Читайте також: Астронавт Скотт Келлі та режисер "Містер і місис Сміт" Даг Лайман приїхали до Києва

Прямий ефір