Як виглядає "Фортеця незламності" на вокзалі у Києві

"Фортеця незламності" у Києві. Скриншот: kanaldom.tv

На початку повномасштабної війни київський залізничний вокзал став центром евакуації українців. Нещодавно тут облаштували "Фортецю незламності". Пасажири можуть побути у безпеці, відпочити та зігрітися, зарядити свої ґаджети та скористатися інтернетом. "Фортеця незламності" працює цілодобово, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Центральний залізничний вокзал Києва на початку повномасштабної війни став центром евакуації українців. Щодня звідси вирушали до безпечніших місць десятки потягів. Нині ж на вокзал приходять люди, які хочуть або попрацювати, або відпочити у безпеці й з комфортом. Саме у "Фортеці незламності" люди проводжають та чекають рідних.

"Це місце — справжня фортеця для українців. Якщо немає світла вдома, то тут завжди воно є, завжди є можливість зарядити свої ґаджети чи зв'язатися з рідними", — пояснив директор з інформаційної політики АТ "Укразалізниця" Антон Глівинський.

Тут можна працювати й відпочивати, дивитися разом фільми або обідати. Якщо кияни та гості столиці опинились на залізничному вокзалі у комендантську годину, то зможуть тут заночувати. Надають у "Фортеці незламності" й медичні послуги. Зокрема, можна безплатно отримати консультацію лікаря. Також тут є дитячий майданчик.

В окремих містах, де потреба у подібних пунктах дуже висока, але ще немає активного залізничного сполучення, використовуватимуть альтернативні локації для облаштування "Фортець незламності". Ключова ціль проєкту — допомогти якомога більшій кількості цивільного та евакуйованого населення, адже багато станцій знаходяться у прифронтових зонах та на деокупованих територіях. Виокремити якийсь регіон неможливо, бо війна триває по всій країні. До складної зими готувалися ще з літа.

"Такі фортеці можуть прийняти більше людей, майже всі вони з інтернетом, є резервне живлення, теплопостачання — у вигляді буржуйок. Торік влітку "Укрзалізниця" виготовили на власних потужностях майже десять тисяч буржуйок. Все для того, щоб мати можливість обігрівати й такі локації", — пояснив Антон Глівинський.

Для підготовки до зими "Укрзалізниця" залучили низку міжнародних партнерів. Велика частина ініціатив профінансована Фондом Говарда Баффетта. До створення "Фортець незламності" також підключалися UNICEF та Nova Ukraine. Також "Укрзалізниця" отримала як допомогу від USAID та МOM 22,5 тис. термоковдр, які зігріють українців на вокзалах і в поїздах у разі блекауту чи інших позаштатних ситуацій. Працюватимуть "Фортеці незламності" до перемоги, запевняють залізничники.

Читайте також:

Прямий ефір