Як волонтери з центру "Атлант" допомагають воїнам на фронті та в тилу

Команда волонтерів центру "Атлант". Скриншот: kanaldim.tv

Волонтери-психологи з громадської організації "Центр підтримки "Атлант" налагоджують з воїнами справжні дружні стосунки, адже без цього робота неможлива. Вони працюють з оборонцями на фронті й підтримують ветеранів та їхні родини. Безоплатно допомагають подолати стрес усім українцям, які постраждали від війни й потребують психологічної допомоги, йдеться у "Ранку Вдома".

Волонтери-психологи з громадської організації "Центр підтримки "Атлант" вибудовують з воїнами справжні дружні стосунки, адже без цього робота неможлива. Вони працюють з оборонцями на фронті й підтримують ветеранів та їхні родини. Безоплатно допомагають подолати стрес усім українцям, які постраждали від війни й потребують психологічної допомоги.

Центр підтримки "Атлант" створений на початку повномасштабної війни. Громадську організацію заснував Андрій Омельченко. Він має дві вищі освіти. Перша – технічна, а другою стала психологічна.

"Я любив розв'язувати задачі — фізика, математика, програмування.  Але так вийшло, що людські задачі цікавіше розв'язувати. Робота схожа, але користі й віддачі я бачу набагато більше", — пояснив засновник ГО "Центр підтримки "Атлант" Андрій Омельченко.

До початку великої війни Андрій Омельченко був психологом-практиком, консультував бізнеси та політиків, навчав ораторській майстерності. Волонтерити почав під час Революції гідності.  Тоді возив гуманітарку і допомагав постраждалим на Майдані як психолог.

"Були люди, в яких це все надихало, вони дуже потужні, дуже сильні були. Були люди, які це дуже шокувало, їм буквально варто було виговоритися. Видно було, що людині просто легше. Були люди, яким потрібна була реально така серйозна психологічна робота, психотерапія, які не витримували психологічно того, що відбувалося", — каже Андрій Омельченко.

Пізніше почав проводити навчання та тренінги для волонтерів-психологів, сам працював з військовими.

"Коли вже АТО тривало кілька років, ми бачили наслідки. Крім того, я працював з афганцями, з Карабаху, з Іраку. Наші українці, які повернулися в Україну, але воювали в Іраку за Сполучені Штати", — додає засновник "Атланта".

Не роздумуючи, в перші дні повномасштабного вторгнення чоловік взяв до рук зброю. Тоді утворився добровольчий підрозділ "Атлант". Крім виконання задач з оборони столиці, Андрій Омельченко разом з професійними інструкторами та побратимами навчав новобранців.

Після поразки росіян в битві за Київ, Андрій Омельченко повернувся до професійної діяльності. До чоловіка почали звертатися за психологічною допомогою, також надходили звернення від волонтерів, які хотіли бути корисними й мали бажання навчатися. Для них Андрій провів свій перший тренінг з психології.

Так почали створювати перші групи волонтерів-психологів. Тоді заснували громадську організацію "Центр підтримки "Атлант", в якій об'єднали професіоналів і тих, хто лише починає свій шлях.

"Ми створили "Атлант", як мережу мобільних груп, яка мала охопити багато міст. Таким чином, щоб була єдина система навчання, єдина система супервізії", — додав Андрій Омельченко.

За час існування "Атланту" навчання пройшли понад тисячу консультантів по роботі з втратами, фобіями, лікуванню та запобіганню ПТСР. Більш як в 30 містах сформовані й працюють мобільні групи психологічної підтримки.  В команді майже 400 фахівців.  Вони надають безоплатні групові та індивідуальні консультації.

В "Атланті" працює гаряча лінія, на яку можуть звертатися військові, ветерани, члени їх родин з усіх питань, які пов'язані з війною, наслідками війни.

"Усі отримують кваліфіковану допомогу. На гарячій лінії працює найкраща група психологів. Це все оформлено у вигляді чат-бота в Telegram", — додав психолог.

Психологи "Атланту" працюють і на виїздах. За їхніми плечима понад 100 виїздів до військових частин, лікарень та місць поселення внутрішньопереміщених осіб. Також волонтери їздять на фронт, щоб підтримати захисників.

"Ми приїжджаємо на запрошення. Тобто є командири, з якими ми контактуємо, з якими ми дружимо, які нас знають, які нам довіряють. Це робота з особовим складом, це групова робота, інколи ми проводимо дебрифінг. Тобто після того, що відбувалося, даємо змогу їм виговоритися, розповісти, поділитися про те, що відбувалося. Проводимо дебрифінг, так зване відреагування, тобто це емоційний компонент, коли військові висловлюють все, що думають", — резюмував засновник "Атланта" Андрій Омельченко.

Громадська організація "Центр підтримки "Атлант" намагається заручитися підтримкою держави. Це дасть змогу допомагати в більших масштабах продовжувати свою титанічну роботу і розширювати мережу пунктів психологічної допомоги по всій країні.

Читайте також: Перший "Ветеранський пікнік" на березі Дніпра: як проходить активна реабілітація

Прямий ефір