Як українська збірна з дзюдо готується до Олімпіади-2024 в Парижі 

Віталій Дуброва. Скриншот: kanaldim.tv

Потенціал українського дзюдо традиційно великий і різнобічний. Зірки національної збірної готуються до нових неминучих викликів, адже розвиток напряму залежить від олімпійських перспектив. Але на Ігри до Парижа ще треба потрапити. Для цього необхідно зробити кілька важливих кроків. Про те, як збірна України з дзюдо відточує майстерність та готується до нових перемог, розповідається у програмі "Коло спорту" на каналі "Дім".

Чемпіонат світу у Катарі в травні команда бойкотували через присутність "нейтральних" спортсменів із країн-агресорок. Відтак українські дзюдоїсти не змогли поборотись за необхідні рейтингові очки, які впливають на процес олімпійського відбору. 

"Потрібно показувати свої результати якомога краще, тому що ми перебуваємо у трішки програшному положенні, тому що маємо трохи менше турнірів, ніж наші конкуренти", — пояснює головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва.

Попри складнощі з відбором четверо українських дзюдоїстів практично гарантували собі путівку на Ігри-20204. За словам головного тренера, міцні позиції мають у наступних вагових категоріях:

  • до 60 кілограмів — Дільшот Халматов
  • до 66 кілограмів — Богдан Ядов,
  • до 57 кілограмів — Дар'я Білодід,
  • до 78 кілограмів — Єлизавета Литвиненко.

У серпні 19-річна Литвиненко здобула першу медаль турніру серії Masters, а вже за тиждень змагатиметься за додаткові очки на Чемпіонаті світу серед юніорів. Впевненості Єлизаветі додає і той факт, що 2022-го вона стала третьою на світових змаганнях дорослих. 

"Почуваюся добре, налаштована тільки на перемогу. Я ще не боролась на чемпіонаті світу серед юніорів. Хочу поїхати і завоювати тільки "золото", — каже Литвиненко. 

Переможні плани і у лідера збірної України Богдана Ядова. На початку жовтня він відправиться на тренувальний збір до Словаччини, а вже у листопаді захищатиме один із найвищих титулів. 

"Богдан — чинний чемпіон Європи. Працюємо. Йому трішки не вистачає, можливо, стабільності. Він дуже добре виступає і бореться з сильними суперниками, але іноді не може налаштуватись на суперника рівнем нижче. Але в цілому зараз його розквіт, йому 27 років, і він має і досвід, і силу, і техніку", — говорить головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва.

Олімпіада — мета і мрія Богдана Ядова. Перед Іграми у Токіо він поступився у внутрішній конкуренції Георгію Зантарая, тож Париж — та сама вершина, яку він планує підкорити. 

"Так, я практично гарантував собі місце на Олімпійських іграх, але мені цього мало, тому що я хочу залишитися у топ-8 рейтингу, аби на Іграх було легше жеребкування та щоб почуватися комфортніше. Це подія всієї моєї спортивної кар'єри та всього життя, яке я присвятив спорту. Мені було важко пережити те, що я не потрапив на минулі Олімпійські ігри. На початку відбору на ці Ігри було дуже складно зібратися, бо перші півроку я ще не міг повірити, що не поїхав на ті. Але зараз я в гарному самопочутті, все йде більш-менш добре, тому сподіваюсь, що потраплю в Париж і покажу свій максимальний результат", — сказав чемпіон Європи Богдан Ядов.

Великі амбіції щодо медалі Олімпійських ігор і у важковаговика збірної України Якова Хамо. Він відновлюється після операції на колінному суглобі, проте зберігає шанси потрапити на Ігри. 

"Була досить складна операція, тяжко йде відновлення, враховуючи його вік і вагу. Але сподіваюся, що уже на початку наступного року в січні ми побачимо його на світових змаганнях", — каже головний тренер збірної.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір