Як створити дрон вдома: стендап-комік Юрій Громовий влаштував майстерклас із виготовлення безпілотників

Важливу роль безпілотників на полі бою розуміють не лише військові, а й цивільні. Актор та стендап-комік Юрій Громовий щодня власним прикладом доводить, що будь-хто у себе вдома може наближати перемогу, бо перший дрон чоловік склав саме в себе на кухні. В ефірі "Ранку Вдома" Юрій не лише поділився власними секретами створення БпЛА, але й продемонстрував, як це можна зробити самостійно. 

"Ми їздили, збирали донати, але я не відчував власної дотичності. Я хлопець рукастий, я зробив собі кухню і ліжко з гідравлічним підйомом. У певний момент я надумав зібрати дрон", — розповів Юрій. 

Знайомі стали його відговорювати, мовляв, це мають робити професіонали і взагалі що той один дрон зробить. Проте бажання Громового виявилося сильнішим і він замовив деталі для виготовлення. Паралельно Юрій знімав та викладав у соцмережі ролики про своє нове заняття. Ці відео помітила керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська

"Я сказав їй, що хочу збирати дрони разом із зірками, щоб за допомогою їх аудиторії донести людям, що збирати дрон — це просто. Потреба в дронах максимальна, а зробити їх може будь-хто", — вважає актор і стендап-комік.

Юрій Громовий. Фото: kanaldim.tv

Аби довести це, Юрій Громов приніс дві вже виготовлені моделі дронів, а також запчастини для виготовлення безпілотника разом із ведучими Іриною Хоменко та Денисом Мініним.

Спершу Юрій замовляв деталі з Китаю. Собівартість такого дрону виходила 11-12 000 гривень без батареї (коштує близько 3000 гривень). Зараз збирає безпілотники лише з українських запчастин. Вартість таких складових становить 18 000 гривень. На виготовлення дрону може піти навіть дві години, але зазвичай трохи більше.

"Мене часто запрошують у різні місця, щоб збирати дрони. Навіть із дітками-переселенцями з Маріуполя та Часового Яру збирав. У них, звісно, була дуже сильна мотивація збирати такий дрончик. Тоді ми тягнули шість чи сім переносок для розетки і паяльника. Потім я подумав і придбав пауербанк, щоб спокійно ходити на ось такі ефіри", — поділився Громов.

Разом із Юрієм дрони вже виготовляли: шеф-кухар і ресторатор Євген Клопотенко, ведучий і стендап-комік Роман Міщеряков, актор і гуморист Арам Арзуманян, ведучий програми "Муз_Тренд" Слава Дьомін та інші.

У майбутньому Юрій Громов хоче спробувати збирати дрони з донаведенням. Вони особливо ефективні у випадку роботи ворожих засобів РЕБ, коли зв'язок з пілотом може погіршуватися.

Читайте також: Після втрати руки мріє стати пілотом винищувача — історія 14-річного самбірця

Прямий ефір