Як проєкт Helping Ukrainian Women Artisans допомагає українським майстриням-переселенкам

Проєкт Helping Ukrainian Women Artisans. Скриншот: kanaldim.tv

Французькі студенти започаткували унікальний дослідницький проєкт Helping Ukrainian Women Artisans. Мета — допомогти українським майстриням-переселенкам. Більше про ініціативу дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Унікальний проєкт дослідження Helping Ukrainian Women Artisans організували французькі студенти заради допомоги українським майстриням-переселенкам.

"Ремісництво існує на межі хобі та бізнесу. Окрім того, ремесло це особлива форма збереження культури і традицій народу. За час війни роль української майстрині дуже змінилася, як і роль української жінки загалом. Багато хто з них став єдиною годувальницею родини та повинна утримувати дітей самотужки. Ми хочемо допомогти українкам займатися улюбленими вишивкою, малюванням, плетінням або ж іншою творчістю. При цьому мати можливість заробляти цим на життя", — заявила організаторка проєкту Саша Мільбек.

Дослідницька група з п'яти студенток Паризької школи міжнародних відносин і Школи громадських справ проаналізували досвід проживання українських майстринь у Польщі, Німеччині та Франції. Порівняли умови і проблеми, з якими зіштовхнулися українки на чужині. Серед головних перешкод — мовний бар'єр, незнання правової бази та відсутність ділових контактів на новому місці.

Особливу увагу приділили дослідженню, що показує важливість занять улюбленими справами, зокрема вишиванням або ж виготовленням ляльок-мотанок навіть в умовах війни та на чужині.

"Найцікавіше, що ми виявили —  це факт, чи ремесло справді є інструментом розширення прав і можливостей жінок як з економічного, так і соціального погляду. В країнах, котрі тепер стали новими домівками для українок, вони могли розпочинати знайомство з однодумцями, ділитися досвідом та використовувати таланти як один із форматів арттерапії. І все завдяки своїм творчим вмінням", — зазначила Саша Мільбек.

Ще творчі прояви наших майстринь за кордоном — це своєрідний спосіб спротиву ворогові. Українські переселенки продають свої роботи й організовують майстер-класи, а частину прибутку віддають на підтримку ЗСУ.

Також майстрині привертають увагу до нашої культурної спадщини, а це надзвичайно важливо у контексті російської агресії проти української національної самобутності.

Організаторки проєкту впевнені, що перемогу треба наближати не лише зброєю. Важливо правильно та ефективно підтримати українську спільноту. Тому студентки рекомендують політиками, організаціям, що працюють з переселенцями, просувати роботу українських майстринь на місцевих рівнях, надавати їм простір для міжкультурного обміну досвідом, а також всебічно підтримувати їхні підприємницькі здібності.

Також цікаво: Об’єднанні футболом: переселенці з різних країн позмагаються у міжнародному турнірі

Прямий ефір