Як допомогти близькій людині, яка має проблеми з азартними іграми — поради МОЗ

Ігрова залежність. Ілюстрація: facebook.com/moz.ukr

Ігрова залежність, або лудоманія формується непомітно впродовж певного періоду і може супроводжуватись витрачанням більшого часу та грошей на гру, збільшенням частоти гри, кількості ставок тощо. Коли гравець помічає певні проблеми з грою, він намагається приховати це від оточення і вирішити їх самостійно.

Для членів родини проблема ігрової залежності стає помітною зазвичай лише тоді, коли гравець вже не може самостійно розв'язати супутні проблеми (борги, проблеми на роботі). Лудоманія може бути дуже серйозною проблемою не лише для самого гравця, але й і для його родичів. Про те, як діяти, щоб допомогти собі та близькій людині, яка грає, розповіли у Міністерстві охорони здоров'я, передає "Дім".

Як допомогти близькій людині, яка має проблеми з азартними іграми

  1. Зверніться по консультацію до психолога або лікаря, щоб з'ясувати, чи дійсно поведінка близької людини відповідає критеріям наявності залежності, та отримати інформацію щодо належного лікування.
  2. Не впадайте у відчай, не використовуйте ультиматуми та не зачиняйте вдома близьку людину, у котрої помітили ознаки ігрової залежності. Це не призведе до покращення, а тільки викличе агресію.
  3. Припиніть безкінечно вмовляти людину не грати чи покинути цю шкідливу звичку. Скоріше за все, на цьому етапі ігроман не має змоги зробити самостійно.
  4. Спробуйте схилити людину до відвідування кваліфікованого спеціаліста — це найкраще, що ви можете зробити для допомоги близькій людині. Спокійно поясніть, що допомога необхідна і що ви готові підтримати.

Як розпочати діалог із людиною, яка має ризик проблемного гемблінгу?

Гемблінг — це ніша азартних ігор онлайн, яка включає слоти, карти, рулетку, краш ігри, ставки на спорт і кіберспорт та інші розваги. Розпочати діалог із людиною, котра має надмірне захоплення цим, варто зі слів, що ви знаєте про проблему, що ви будете поруч і підтримаєте. Розмова має йти без засудження чи нав'язування. Важливо, щоб рішення прийняти допомогу прийняла сама людина. У спілкуванні потрібна щирість та відкритість без осуду та критики.

Як переконати ігромана, що потрібно лікуватись?

Ніяк. Можливе лише інформування і ненав'язливій формі за умови зацікавленості самої особи. Якщо людина не хоче, то мало що можна зробити.

Людина відмовляється від лікування. Як діяти?

Членам сім'ї чи близьким, які живуть із залежним, треба звернутись до психолога, психотерапевта чи лікаря-психіатра, які допоможуть знайти спосіб отримати кваліфіковану допомогу.

Читайте також: Проходження МСЕК: МОЗ відповіли на 5 найпоширеніших запитань від військових

Прямий ефір