Викладає онлайн та мріє про благодійний виступ зі своїми учнями — історія балерини з Харкова

Навчання балету онлайн. Скриншот: kanaldim.tv

Харків’янка Катерина Андренко займається балетом понад 25 років. Після початку повномасштабного вторгнення балерина відмовилася виступати та почала займатися волонтерством. Про момент, коли вирішила повернутися на сцену та організувати онлайн-школу, балерина розповіла "Ранку Вдома".

Харків'янка Катерина Андренко займається балетом понад 25 років. Вперше до балетної школи потрапила дитиною. Відтоді це стало справою усього її життя.

"Почала я в три роки. Мене віддали в Харківську балетну школу. До 18 років триває навчання, а потім починається робота в театрах", — розповіла балерина Катерина Андренко.

Після закінчення навчання спочатку танцювала у Національній опері в рідному Харкові, пізніше в Одесі. Часто гастролювала Німеччиною, Ірландією, Польщею та навіть Китаєм. Повномасштабне вторгнення заскочила Катерину в Одесі. Її батьки були у Харкові, довго не могли виїхати з міста. Дівчина зустрілася з ними вже на заході України. Той період був чи не найважчим у житті, пригадує Катерина. Вона припинила тренування. Взагалі була готова кинути балет.

"Коли почалось повномасштабне вторгнення, то балет я відкинула на друге місце. Я не уявляла, як я можу вийти на сцену в гримі, з посмішкою. Для мене це було неможливо. Я б й не змогла. Тоді я вирішила, що не повернуся на сцену, поки не буду морально готовою до цього", — додала харків'янка.

Тривалий час Катерина волонтерила та допомагала в Україні. Згодом вирішила все ж таки повернутися до професії. Потрапила до Національної опери та балету в Познані, а пізніше танцювала у трупі в Німеччині. До того ж наважилася на амбітний крок — започаткувала онлайн школу балету.

Дівчина навчає дітей і дорослих, займається також із професійними танцівниками, художніми гімнастками, яким потрібно підтягнути техніку. Загалом має 10 учнів. Усі вони вимушені переселенці з України. Дівчина зізнається навчати балету онлайн дещо складніше. Втім, труднощі її не зупиняють.

"Я ще в Україні мала такий досвід. Я працювала з дітьми. Працювала і в театрі, і викладала. Зазвичай я намагалася дистанційно виправляти учнів, навіть якщо це було живе заняття. Я намагалася висловитися так, та показати все так, щоб діти розуміли саме головне, щоб у них самих все виходило", — резюмувала Катерина Андренко.

Катерину, як викладачку радять знайомим та друзям. Тож на заняття до дівчини приходить дедалі більше людей. Нині у задумах балерини амбітний проєкт — влаштувати благодійний виступ зі своїми учнями.

Читайте також: Українки створюють казки за допомогою ШІ — історія боротьби з російським контентом

Прямий ефір