В'язані кулі та янголи на ялинку — секрети створення та причини популярності відкрили львівські майстрині (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: volodarka-nvo.org.ua

В'язані ялинкові іграшки створюють львівські майстрині. Із кожним роком популярність таких прикрас зростає, інформує "Дом".

Різдвяні іграшки для ялинки львівська майстриня Ольга Опелінська в'яже гачком. Для того, щоб вони тримали форму, обробляє нитки цукровим сиропом або крохмалем.

"Іграшки ці безпечні й для тварин, і для маленьких діток, ними не поранишся. Водночас вони міцні, добре тримають форму та при правильному зберіганні радуватимуть не одну зиму", — розповідає майстриня.

Ольга також створює в'язаних янголів, якими можна прикрашати вікна або використовувати для прикраси різдвяних вінків. Для них обирає золотий та срібний кольори.

"Янголятко зроблено за авторською схемою, таких кілька. Виглядають по-різному, хоча зроблені з однієї і тієї ж нитки, одним і тим же гачком. Але вони тому й унікальні, бо це ручна робота, і вона неповторна", — продовжує Ольга Опелінська.

Новорічні іграшки ручної роботи є дуже популярними в Україні. Модний тренд підхопили й військовослужбовці 2-ї Галицької бригади Національної гвардії України. Вони прикрашають іграшки вишивкою.

"Розміри різні є: маленькі, великі. Ми вибрали середній розмір. Деякі вишивали вперше, деякі вишивали лише одну кульку, деякі дві, три, нас зібралося 15 дівчат із різних відділень військової частини", — розповідає про виготовлення ялинкових іграшок лікар-стоматолог медичного пункту, капітан медичної служби Національної гвардії Ірина Вишинська.

Вишивають у жовтих, синіх та блакитних тонах. На більшості куль — традиційні українські орнаменти. Ялинку з вишитими іграшками встановили у каплиці на території військової частини.

"Ялинка — це також один із елементів традицій святкування Нового року та Різдва Христового, де, власне, біля ялинки ставимо також вертеп. На ялинці ми ставили янгола, який сповіщає про народження Ісуса Христа. Таким чином тепер наша каплиця має таку гарну ялинку, яка прикрашає та надихає нас до святкування Різдва Христового", — коментує військовий капелан 2-ї Галицької бригади Національної гвардії України Андрій Седанич.

Майстрині кажуть, що створювати хенд-мейд іграшки нескладно, як правило, вони служать набагато довше за свої скляні та крихкі аналоги.

Читайте також: Новорічні свята — випробування для домашніх тварин: поради експертів (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні на Новий рік у більшості регіонів очікується плюсова температура. Синоптики прогнозують дощі з мокрим снігом.

Читайте також: Новорічну ялинку на глибині 30 м встановили дніпровські дайвери — світитиметься місяць (ВІДЕО)

Прямий ефір