Встановили кілька вуликів для себе, а тепер годують медом усю Україну — історія родини бджолярів із Черкащини

Мед. Скриншот: kanaldim.tv

Бджільництво для подружжя Євгенія та Ольги Сорок із Черкащини — не просто хобі, а справа для душі. Зараз вони опікуються величезною пасікою, яка налічує понад 200 вуликів. В асортименті є і соняшниковий, і гречаний, і акацієвий, і навіть липовий мед. Також у бджолярів можна замовити особливий мед з різних квітів або з горішками, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома". 

Ольга та Євгеній проживають у мальовничому селищі Шевченкове, що на Черкащині. Вони вчителі за фахом, проте більшість знає їх саме як бджолярів.

Зараз Євгеній опікується величезною пасікою, яка налічує понад 200 вуликів. Насправді подружжя хотіло поставити кілька вуликів лише для себе, та якось так сталося, що тепер пасічники годують медом всю Україну. Бджільництво для них — не просто хобі. Пасіка в Ольги та Євгенія з'явилася понад 10 років тому і відтоді стала улюбленою справою, яка приносить натхнення та задоволення. 

"У нас є невеличкий садочок. Я подумав, що було б непогано там встановити чотири вулики. Знайшов людей, у кого купити. Вони мені дали чотири вулики з бджолами і ще п'ять без. Привіз, поставив у садочок — ось уже і пів пасіки. Докупив трішки і до кінця року мав 11 бджолиних сімей", — розповів Євген.

Більшу частину меду пара бджолярів старається продавати в роздріб. В асортименті соняшниковий, гречаний, акацієвий і липовий меди. Крім того, у Сорок можна замовити й особливий "дикий" мед — невідомо, з яких трав бджоли принесли його. Мають бджолярі також мед з горішками. Він краще підходить у якості перекусу чи подарунку.

У подружжя можна придбати і один з найцінніших продуктів бджільництва — квітковий пилок. 

"Це природній білок, який підвищує імунітет. Його треба вживати протягом року", — пояснила Ольга.

Перед початком повномасштабного вторгнення родина виграла міжнародний грант для розвитку малого бізнесу в селі. За отримані кошти вони придбали спеціальний апарат, який допомагає викачувати мед. За допомогою цього виробництво перетворилося на безконтактне — бджолярі своїми руками меду не торкаються.

Свій мед Сороки продають на ярмарках та фестивалях. Його залюбки замовляють онлайн, аби смакувати в різних куточках України. 

Читайте також: Суперфуд і національна панацея: чим корисний гарбуз і як його вживати

Прямий ефір