Всесвітній день хліба, день народження Оскара Вайлда та студії The Walt Disney — 16 жовтня в історії

Зустрічаємо середу, 16 жовтня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

16 жовтня, вже 18 років поспіль відзначають Всесвітній день хліба. Археологи стверджують, що перший буханець випекли понад 7000 років тому. І він був не зі злаків, а з жолодів. Зараз хліб став таким популярним, що у світі щодня з'їдають понад 9 мільйонів буханців. 2020 року Україна посіла друге місце у світі за обсягом експорту всіх зернових культур, пропустивши вперед лише США. 

16 жовтня 1854 року народився один із найвидатніших письменників в історії — Оскар Вайлд. Він написав дев'ять п'єс, чимало віршів, оповідань і нарисів. Найвідомішою працею Вайлда вважається роман "Портрет Доріана Грея". Історію про молодого та привабливого чоловіка, який захоплюється своєю красою, екранізували понад 25 разів. До речі, Вайлд, для якого зовнішність та стиль були обов'язковими атрибутами самовираження, був ще й модним критиком. 

105 років тому свої двері для студентів відкрив Житомирський державний університет імені Івана Франка. Тоді навчальний заклад мав назву Волинський педагогічний інститут і був першим вищим навчальним закладом на Поліссі. В ньому навчалось 53 студенти і діяло три факультети: словесно-історичний, фізико-математичний та природничо-географічний. 

Цього дня 1923 року заснували легендарну анімаційну студію The Walt Disney. Зробили це брати Волтер та Рой Дісней. Історія знаменитої розважальної корпорації розпочалася з фільму "Дивокрай Аліси". Згодом був створений символ компанії — Міккі Маус. Він став найпопулярнішим персонажем в історії світової анімації. Сьогодні студія "Дісней" — одна з провідних компаній у сфері сімейних розваг. 

16 жовтня 1946 у німецькому Нюрнберзі стратили 10 головних воєнних злочинців Другої світової війни. Вони були засуджені під час Нюрнберзького процесу. Страту було призначено на другу годину ночі. Три шибениці встановили у спортзалі в'язниці. Смертні вироки виконували у присутності журналістів. Першим стратили міністра закордонних справ Третього рейху Йоахіма фон Ріббентропа, який підписав з СРСР Пакт про ненапад, в якому обидва диктаторські режими домовились розділити Європу між собою. 

Цього дня 1978 року Папою Римським обрали поляка Кароля Войтилу, який взяв собі ім'я Іоанн Павло ІІ. Посаду глави католицької церкви він зайняв у віці 58 років і став не тільки першим папою слов'янського походження, а й одним із наймолодших понтифіків за всю історію. На папському престолі він перебував майже 27 років. У 2001-му понтифік приїжджав в Україну. Пастерський візит тривав п'ять днів. За цей час глава Римо-Католицької церкви відвідав Київ і Львів, виголосив 11 проповідей та промов українською мовою.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір