Вотергейтський скандал та поділ Чорноморського флоту — 17 червня в історії  

Зустрічаємо понеділок, 17 червня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

17 червня 1885 року до Нью-Йорка з Парижа прибула статуя Свободи. Скульптуру, яка наразі є символом міста, подарували американцям французи до 100-річчя Декларації незалежності США. Її доставили на борту, попередньо розібравши на 350 частин. Вже через рік монумент встановили на острові у Нью йоркській бухті. Статуя Свободи є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  

Цього дня 1950 року провели першу у світі операцію з пересадки нирки. В одному з госпіталів американського штату Іллінойс доктор медичних наук Річард Лоурер прооперував 44-річну пацієнтку. Жінка мала полікістоз нирок. Пересадка органу від посмертного донора тривала 45 хвилин та пройшла успішно. Після неї жінка прожила ще п'ять років та померла від хвороби серця.

71 рік тому у Східній Німеччині почалося повстання проти сталінського режиму. Його ініціювали робітники промислових підприємств, виступивши проти збільшення виробничих норм. Участь у демонстраціях взяли декілька сотень тисяч східних німців. Повстання було жорстоко придушене розміщеними в НДР радянськими військами з застосуванням танків. Загинуло понад 50 людей, сотні отримали поранення. Щонайменше 15 000 осіб заарештували.  

17 червня 1972 року у Вашингтоні розпочався найбільший політичний скандал XX століття Вотергейт. Було заарештовано п'ять осіб, причетних до проникнення та незаконного прослуховування штаб-квартири Демократичної партії в однойменному готелі під час президентської кампанії. Проведене розслідування призвело до відставки президента республіканця Річарда Ніксона, який хотів зам'яти справу та перешкоджав розслідуванню незаконних дій. Це був єдиний випадок в історії США, коли глава держави достроково склав свої повноваження.  

Цього дня 1993 року Україна та Росія розділили Чорноморський флот. Згідно з угодою, друга після Туреччини за потужністю сила в акваторії Чорного моря мала бути розподілена між державами порівну. Втім, надалі на Чорноморському флоті, який базується на території України, виникла низка конфліктів та інцидентів. Ситуація залишалася напруженою. У підсумку Україна отримала усього 18% ще й найгірших суден.  

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"! 

Прямий ефір