Волонтери у Києві ремонтують велосипеди та передають їх на деокуповані території

"Сміливі велосипеди". Скриншот: kanaldim.tv

Волонтери забезпечили двоколісним транспортом уже понад 100 українців, а почалося все з діда Толі з Ізюма. Його історію дізналися волонтери проєкту "Сміливі відновлювати", тож почали забезпечувати таким транспортом жителів деокупованих територій. Велосипеди надали голландці. Як відбувається цей процес — бачили журналісти "Ранку Вдома".

Люди різних професій збираються у Києві, аби ремонтувати велосипеди. Транспорт передають жителям деокупованих територій, адже для багатьох із них велосипед — єдиний засіб пересування.

Займатися ремонтом велосипедів волонтерів благодійного фонду "Сміливі відновлювати" надихнула історія чоловіка з Ізюма. Волонтери подарували пенсіонеру велосипед, та виявилося, що цього транспорту бракує багатьом мешканцям звільнених територій.

"На деокупованих територіях немає громадського транспорту, тому що в принципі там немає ні пального, ні умов, щоб цей транспорт ходив. Були історії, що люди обмінювали гречку на велосипеди, щоб їздити у справах на дві-три години. Тому ми зрозуміли, що дійсно важливо", — розповіла менеджерка проєкту "Сміливі велосипеди" Анна Потоскуєва.

З велосипедами допомогли Нідерланди. Мерія Амстердаму відправила до Києва чотири фури з тисячею конфіскованих двоколісних, але всі вони потребують ремонту.

"В Амстердамі триває довга велосипедна історія. Вони так давно їздять на велосипедах, що у них сформувалось культура, своя тусовка. Вони використовують їх кожного дня, усі. При цьому голландські велосипеди відрізняються від інших. Так склалося,  що я ними цікавлюсь вже багато років, тож з радістю поділився місцем у майстерні та знаннями", — розповів власник Lifecycle Олексій Хворостенко.

Олексія Хворостенка називають велосипедним мером Києва. Каже, не міг пройти повз такого волонтерського проєкту. Тож надав свою майстерню та знання. Велосипедні толоки у майстерні Олексія проводять двічі на тиждень: у четвер і неділю.

Серед команди волонтерів — вчитель англійської з Лондона Віл Класн. Чоловік приїхав у Київ, аби допомагати українцям. Ремонт велосипедів для Віла — справа не нова. Він працював у майстерні, коли був студентом і зараз вправно використовує свої навички.

"Коли я приїхав до України, то кілька тижнів шукав волонтерські організації, щоб долучитися до них і допомагати українцям. Так я дізнався про проєкт "Сміливі велосипеди". Мені здалося це крутою ідеєю. Чесно кажучи, я відчуваю, що роблю недостатньо. Українці роблять надзвичайні речі, щоб захистити свою країну від російської агресії. І мені хотілося б робити набагато більше, ніж можна", — резюмував Віл Класн.

Кожної толоки у велосипедній майстерні працює близько 20 волонтерів. Охочі можуть долучитися до проєкту. Також можна підтримати волонтерів донатами або запчастинами.

Відремонтовані ровери відправляють в деокуповані населені пункти Київщини, Харківщини, Донеччини, Херсонщини та Миколаївщини.

Також цікаво: Проєкт "ГеройCar": як благодійники забезпечують захисників України автомобілями

Прямий ефір