Військові з великим серцем: як ЗСУ врятували вівчарку Герду

Українські військові та вівчарка Герда. Фото: kanaldom.tv

Під час війни страждають і домашні тварини. Вівчарка Герда — одна із тих, кого прихистили українські військові. Як собаку ставили на ноги, а також про те, як доглядати за тваринками під час війни, дивіться у сюжеті "Ранку Вдома". 

На хвору тварину військовослужбовець Віталій Біхунов натрапив на Херсонському напрямку. Вівчарка мала неприродній наріст на животі. Солдат вирішив мерщій везти тварину до ветлікарні, хоча до найближчої була година їзди. 

"Спочатку ми шукали ветеринара на місці. На жаль, не знайшли. Везли до найближчого населеного пункту з лікарем. Лікарі виявили дві пухлини. Потрібно було негайно оперувати", — розповідає Віталій.

Операція з видалення пухлини тривала кілька годин. Знесилену після медичного втручання собаку Віталій із побратимами забрав собі. 10 днів по тому зняли шви. 

"Багато людей, що тікають з населених пунктів, кидають своїх улюбленців. Ці тваринки часто взагалі не розуміють, як їм далі існувати. Вони можуть сидіти на дорозі і не реагувати на машини, що проїжджають повз. Усім допомогти неможливо, бо їх дуже багато. Буває, що вони навіть кидаються під колеса", — каже Віталій Біхунов.

Лікар-ветеринар Владислав Дикий розповідає, що тварини мають певні ділянки головного мозку, які відповідають за обробку інформації. Є також наукові докази того, що тварини, як і люди, можуть страждати на депресивний розлад. Спеціалісти радять бути уважними до своїх улюбленців і не нехтувати їхніми потребами у душевному теплі з боку господарів. Тварина має відчувати себе в безпеці. 

"Є також медикаментозне лікування — "Габантин 300", який рекомендує міжнародна асоціація. Потрібно 10 міліграм габантину на кілограм для кішок та 15-20 міліграм для собак. Цей препарат блокує стрес і тривогу", — радить лікар-ветеринар.

Вівчарку Герду врятувала уважність Віталія та вчасно надана медична допомога. Натомість захисник наполягає, що саме він витягнув щасливий квиток, зустрівши її, адже кращої бойової подруги годі й шукати.

Читайте також: Допомога кожному: як працює волонтерський рух в Україні

Прямий ефір