Військова допомога від США: яку підтримку отримає Україна в 2025 році

Володимир Зеленський на оборонному підприємстві у США. Фото: president.gov.ua

На всій лінії фронту спостерігається напружена ситуація: окупанти не припиняють штурми, але українські захисники роблять все можливе, щоб відстояти кожен сантиметр нашої землі. Ефективність ведення війни залежить від потужної зброї. Чи залишиться військова допомога від наших партнерів у 2025 році на тому ж рівні, що й зараз, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".   

Передові позиції східного фронту на українському Донбасі росіяни атакують одразу на кількох напрямках. Сили оборони намагаються втримати позиції. 

"Покровсько-Курахівський напрямок за своєю інтенсивністю зараз займає, мабуть, перше місце. Менш інтенсивний хіба що тільки район Вугледару та Краматорський напрямок — Часів Яр", — каже військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Артилерія — головний засіб знищення ворога: і живої сили, і техніки. Та головне питання на позиціях, аби було чим стріляти. Вибори у США і зброя — теми занадто пов'язані. Найбільше це відчувається саме на лінії фронту. 

"Скільки допомоги США виділили Афганістану і як швидко він здався, коли туди прийшли таліби. А все тому, що люди там не хотіли воювати за свою державу. У нас минуло три роки, а ми стоїмо. Так, є великий дефіцит ресурсу, людей, але стоїмо", — каже військовослужбовець 56-ї бригади з позивним "Шева".

Збройні сили стоять на позиціях, однак потрібна допомога. Передусім — збройна. Чи буде вона 2025 року — питання відкрите. Приміром, кандидат у президенти США Дональд Трамп її не гарантує. 

"Мене дивує, що США, маючи найбільший військовий бюджет, бояться постачати нам озброєння. Тим паче вони постачають його так, аби давати робочі місця своїй економіці, виробляючи ці боєприпаси", — додає "Шева".

"Перемога на полі бою починається на заводі", — такий девіз написаний на плакаті на одному з виробництв снарядів у США. Мова йде про оборонне підприємство у Пенсильванії — одне з найбільших у Сполучених Штатах. Під час свого візиту до США завод відвідав президент Володимир Зеленський, аби поспілкуватися з працівниками та на власні очі побачити, як виготовляють зброю для України. 

"400 людей рятують мільйони українців. Я хочу вам подякувати. Ви допомагаєте нам вижити під час путінського вторгнення", — сказав Володимир Зеленський.

Внесок США справді найбільший. Оборонні пакети для нашої держави оголошують регулярно, приміром, як наприкінці вересня — рекордний найбільший пакет допомоги майже у 8 мільярдів. Снаряди також там є. Кожен із підготовлених вагонів заповнений 20 тоннами сталі. Коли він потрапить на передову — достеменно невідомо. Терміни — це питання, яке впродовж усього часу повномасштабної війни стоїть гостро. Та й часу на зволікання немає, адже росіяни встигають відновити втрати. 

"Зараз середній показник по втратам у росіян — 35 000 особового складу на місяць. На жаль, їхня мобілізаційна система дозволяє їм кожного місяця компенсувати цей показник", — зазначає  військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

На пришвидшенні постачань зброї наполягає і новий очільник НАТО Марк Рютте. Чиновник відвідав столицю України та запевнив офіційний Київ у подальшій підтримці Євроатлантичного альянсу.

Читайте також: Як створити дрон вдома: стендап-комік Юрій Громовий влаштував майстерклас із виготовлення безпілотників

Прямий ефір