Відкриття Лувру та Національної опери України: 8 листопада в історії

Зустрічайте вівторок, 8 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

8 листопада 1793 року у Парижі відбулося відкриття Лувру. Свого часу — королівська резиденція, а нині — один із найбільших художніх музеїв світу. Його колекція налічує понад 400 000 творів мистецтва. Давньогрецька статуя Венера Мілоська, "Раби" Мікеланджело і "Мона Ліза" Леонардо да Вінчі — у переліку унікальних експонатів Лувру. Скляна піраміда, яка служить входом у будівлю, — одна з головних визначних пам'яток Франції та улюблене місце туристів. Щороку Лувр відвідують мільйони людей з усього світу. На те, щоб обійти його без жодної зупинки знадобиться тиждень. Крім того, у Луврі розміщене Міністерство фінансів Франції. 

Цього дня 1867 року свій перший сезон відкрила Національна опера України. Глядачам презентували постановку "Аскольдова могила" композитора Олексія Верстовського. Прем'єра під керівництвом колишнього співака Фердінанда Бергера пройшла блискуче. 1896-го будівлю знищила пожежа. Втім, за п'ять років був зведений новий сучасний театр опери та балету. Саме в такому вигляді він зберігся і дотепер. Сьогодні на його сцені виступають зірки світового рівня: оперна співачка Людмила Монастирська, прими-балерини Катерина Кухар і Анна Муромцева, прем'єр балету Олександр Стоянов. Попри повномасштабна російське вторгнення, театр продовжує працювати та дивувати глядачів. Творчий колектив усіляко допомагає країні у боротьбі за свободу і незалежність, а декотрі артисти приєднались до Збройних сил і стали на захист України.

8 листопада 1895 року були винайдені рентгенівські промені. Одне з найбільших відкриттів в історії науки зробив німецький фізик Вільгельм Рентген. Так звані "всепроникні промені" він виявив під час чергових експериментів із трубкою крукса та барієвими екранами. Своє відкриття фізик назвав Х-проміння. Рентген широко використовується в медицині. Це один із найкращих методів вивчення організму. Він дозволяє точно виявити захворювання внутрішніх органів на ранніх стадіях. За таке важливе відкриття Вільгельм Рентген був удостоєний Нобелівської премії з фізики. 

Більше про визначні події 8 листопада в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір