Відкриття дитячого табору "Артек" та історичний візит лідерів 4 держав ЄС в Київ

Зустрічаємо п'ятницю, 16 червня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Цього дня 1925 року в Гурзуфі відкрили дитячий табір "Артек". Перші 80 артеківців розмістилися у брезентові наметах. Спочатку табір був санаторієм для дітей, хворих на туберкульоз, а з роками став одним із найбільших центрів дитячого відпочинку загалом. "Республіку дітей", а саме так називали табір "Артек", відвідували не лише дітлахи із країн колишнього Радянського Союзу, а й з Німеччини, Іспанії та Сполучених Штатів. Після анексії Криму Росією навесні 2014 року дитячий центр перереєстрували і він відновив свою роботу у Пущі-Водиці на Київщині. З перших днів повномасштабного вторгнення Росії табір евакуювали на Закарпаття. 

16 червня 1934 року у Харкові заснували Національну спілку письменників України. Її очолив Іван Кулик. Спілка письменників України — добровільна творча організація професійних письменників, поетів, прозаїків, драматургів, критиків і перекладачів. Вона сприяє розвитку молодих письменників, займається проведенням літературних заходів, які формують імідж української літератури на батьківщині та за кордоном. Сьогодні організація налічує близько 2000 учасників, а її резиденція розташована у Києві. 

Рівно рік тому, 16 червня 2022 року, в Україну з офіційним візитом прибули лідери чотирьох держав Європейського Союзу — Німеччини, Франції, Італії та Румунії. До української столиці усі четверо приїхали вперше від початку повномасштабного вторгнення росіян. За день до приїзду президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі зустрілися у польському Жешуві. Звідти поїздом вирушили до Києва. Візит політиків розпочався під звуки повітряної тривоги у столиці, після чого вони вирушили у зруйнований росіянами Ірпінь, аби на власні очі побачити наслідки звірств, які чинила окупаційна армія. Потім європейські лідери зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським для переговорів. На Банковій до них приєднався і президент Румунії Клаус Йоганніс. Серед найголовніших тем розмови були питання щодо продовження й посилення оборони України, економічної підтримки та курсу нашої країни до повноправного членства в ЄС.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір