Ветеран заснував IT-школу для дітей — історія воїна, який втратив ногу на фронті

Андрій Одаренко. Скриншот: kanaldim.tv

Андрій Одаренко повернувся з фронту без ноги. Та, попри все, знайшов своє місце у новому житті. Він заснував школу, де вчить дітлахів сучасним комп'ютерним навичкам, та спільноту для ветеранів. Ветеран невтомно продовжує рух, підтримуючи інших, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Андріїві Одаренку 30 років. Він колишній поліціянт. Чоловік емігрував із Хмельницького, здобув аграрну освіту та останні кілька років вже випрацював на молочній фермі у Данії.

24 лютого 2022 року сміливцю знадобилось лише пів доби, аби зібрати речі й повернутися до України. В трьох підрозділах йому відмовили.Втім, вже на початку березня 2022 року Андрій уже виїхав у зону бойових дій. Спочатку це був Полтавський напрямок, потім Сумський, далі важкі бої на Харківщині під Ізюмом.

Там він і отримав поранення."Вагнерівці" накривали українські позиції щільним вогнем, пригадує боєць. За спиною в Андрія розірвався касетний снаряд і йому перебило ногу. Андрій каже, був у стані такого афекту, що навіть забув про турнікет. Військовий проповз до позицій побратимів, які надали йому допомогу та евакуювали. Під час евакуації дали знеболення.

У Дніпрі Андрію ампутували кінцівку. Каже, перші дні після операції були найважчі. Боєць навіть заявив кохані, що зрозуміє, якщо та захоче від нього піти.

"Казав, що ми молоді, і якщо тобі це не треба, то я не буду ображатися. Очевидно, що я надіявся на інше. Я отримав те, на що надіявся. Вона зі мною залишилася", — зізнається ветеран Андрій Одаренко.

Найголовніше після поранення — знайти мотивацію жити далі. Для Андрія нею стала сім'я та нова справа. Один із хмельницьких бізнесменів запропонував йому заснувати ІТ-школу для дітей. Ветеран одразу загорівся ідеєю, написав проєкт та подав його на два державні гранти. Так виник стартап School of Modern Skills. Зараз там навчаються діти від 4 до 16 років. Це різні курси. Найменші учні займаються робототехнікою. З шести до дев'яти років дітей починають знайомити зі світом ІТ, з 11 — викладають курси основ програмування, а підлітки вже вчать мову програмування та вебдизайн.

"Я хотів створити не просто школу, а простір, де дитині допоможуть будувати Україну майбутнього, з якої не захочеться емігрувати. Для мене це важливо. Я хочу, щоб в них було краще майбутнє, ніж в нас", — каже ветеран, засновник School of Modern Skills.

School of Modern Skills — лише одна зі справ, які присвятив себе український ветеран. Андрій регулярно ходить на зустрічі до місцевих шкіл, аби мотивувати молодь змінювати суспільство. Андрій Одаренко — один із засновників спільноти "Новий Горизонт", що займається підтримкою ветеранів Хмельниччини. Вбити військового може навіть не поранення, а депресія. Андрій ділиться історією молодого хлопця, якого зустрів у шпиталі.

"Він просто перестає взагалі говорити. Він говорить, здається, з одною медсестрою тільки, і все. Ще через тиждень він перестає говорити фізично. Він хоче щось сказати, але вона вже не розуміє. В нього стан погіршується, він попадає в реанімацію і через два тижні помирає. Просто ця людина не хотіла жити", — резюмував ветеран Андрій Одаренко.

Андрій Одаренко закликає цивільних бути уважними до військових, дякувати й показувати їм, що вони важливі та потрібні суспільству.

Читайте також: Кава від ветерана: після поранення воїн запустив власний бізнес

Прямий ефір