Велика помилка росіян — пробачити вбивство Нємцова і мовчати про злочини РФ після приходу Путіна, — Вітовська

Ірма Вітовська. Фото: Facebook

Мала частина розсудливої ​​Росії, яка не втратила гідність, — це артисти, науковці, які змогли подолати імперські амбіції та відкинути їх. Таку думку висловила українська акторка театру та кіно, продюсерка та громадська діячка, заслужена артистка України Ірма Вітовська сьогодні, 3 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

При цьому Вітовська акцентувала, що для неї цінніша та мала частина російського суспільства, яка з 2014 року постійно говорить про те, що відбувається насправді з Росією. Яка не мовчала про події у Грузії.

"Тому ця частина, яка змогла подолати в собі цю імперську ідею або відкинути її, і більш ліберально, демократично бачити долю Росії, для мене ця частина дуже цінна. І я говорила вже про те, що велика помилка Росії — не відстояти Нємцова свого часу, промовчати про Політковську, про події, що почалися з приходом Путіна", — зазначила артистка.

Вітовська додала: у голові Путіна народилася велика агресія щодо України ще після Помаранчевої революції.

Також вона зазначила, що поважає росіян, які визнають свою провину в тому, що розуміють моральну колективну відповідальність.

"Я дуже поважаю росіян, які кажуть: "моя вина". Вони ніби розуміють моральну колективну відповідальність. Це не дає юридичної, вони стоять в опозиції до режиму, але колективна відповідальність лягає на весь російський соціум, бо зростання підтримки Путіна не сталося за рік", — доповнила вона.

На думку Вітовської, драма інтелігентних росіян у тому, що вони не усвідомлювали прірви, у яку падає більшість соціуму Росії.

"Мені здається, що ось драма розумних, інтелігентних росіян, у яких залишилося критичне мислення, у тому, що вони не знали прірви, в яку поглинена більша частина соціуму Росії. Насправді, мені здається, що науковий світ Росії, і я знаю, що багато істориків, багато науковців теж покинули Росію, це не зірки, про яких ми всі знаємо, але це відомі імена в науковому світі, вони теж змушені покинути Росію, тому що їхній голос і їхня честь не дозволяли їм кон'юнктурно спотворювати історію, яка почала повертатися до міфотворчості, що панувала в Російській імперії з часів Івана Грозного. І ось ці наративи російської історії, ця міфотворчість знову сьогодні у культі", — сказала акторка.

Також вона зізналася, що не вірить у можливість тих небагатьох здоровомислячих російських голосів вплинути на ситуацію у російському суспільстві сьогодні.

"Я не вірю в те, що вони зможуть вплинути зараз. Ми повинні, звісно, ​​сподіватися на те, що голос щось може. Те, що несе Росія, — це абсолютне минуле. Вона не може перемогти майбутнє. І перемога України вже окреслена. Я думаю, що все ж таки цінності світу, в якому ми живемо, переможуть" , — сказала Вітовська.

Читайте також: Мистецтво — не поза політикою: якою бачать війну українські художники (ВІДЕО)

Прямий ефір