Вчителька з Бородянки проводить уроки просто неба: історія, що вражає

Світлана Попова. Фото: kanaldom.tv

Вчителька математики з Бородянки, що на Київщині, Світлана Попова проводить уроки просто неба на своєму подвір'ї. Навчання дистанційне, тож жінці потрібні лише стілець, ноутбук з інтернетом та дошка, яка прикріплена на стіну будинку. Як педагог стала зіркою інтернету дивіться у сюжеті "Ранку Вдома".

Урок проходить в імпровізованому шкільному класі на подвір'ї вчительчиного будинку. Його в перші дні широкомасштабної війни вщент знищили російські військові. Окупанти поцілили в оселю жінки, тричі гатили з танків — почалася пожежа. За лічені хвилини від будинку залишились тільки стіни. Тут пройшло все життя Світлани, тут виросли її з чоловіком діти. Школа у Бородянці також зруйнована. Тож під час дистанційного навчання Світлана щодня проводить 6-7 уроків на вулиці навіть під час негоди. 

"Мені треба навчати, треба виховувати. Про умови нема коли думати. А хлопцям на передовій хіба не холодно? Під дощем, по коліна в бруді, у воді. У кожного свій фронт", — каже вона.

Під час російської окупації Світлана з сім'єю виїхала з Бородянки, а за місяць, коли селище вже контролювала українська армія, родина повернулася. Жінка згадує, працювати в понівечені школі не було можливості, але з травня навчальний процес відновили у дистанційному форматі.  

Чоловік Світлани зняв відео про те, як його дружина проводить уроки просто неба при температурі +12 градусів, і виклав у соцмережі. За лічені дні Світлана стала зіркою інтернету.

"Розпочинається дощ, кажу: "Діти, зачекайте одну секунду — відкрию парасольку". Ніхто не розумів, чому вчителька на уроці про якусь парасольку говорить. А потім, коли побачили вже відео в інтернеті, казали, що навіть подумати не могли, що я стою на вулиці", — говорить Світлана Попова.

Саме учні дають педагогу наснагу працювати далі. Серед дітей є ті, чиї батьки на війні віддали життя за країну, є ті, чиї рідні продовжують виборювати незалежність на передовій. Широкомасштабне російське вторгнення змусило учнів подорослішати та змінити ставлення до навчання. 

"Ці очі, які я бачу щодня, вони разом зі мною не скорилися, не стали на коліна. Нас ніхто не здолає. Зараз, як ніколи, нам потрібно виховати достойне, грамотне покоління. Вони змінили відношення до навчання, змінилися в стосунках і між собою, і з учителем", — розповідає Світлана.

Читайте також: "Медіакава": зустріч із відомими людьми та допомога ЗСУ

Прямий ефір