Важливо об'єднуватися навколо проєктів, які роблять нас міцнішими, — Юлія Островська про меморандум ДП "МПІУ" з КНУ ім. Т. Шевченка

Володимир Бугров та Юлія Островська. Скриншот: kanaldim.tv

Телеканал "Дім" та Національний університет імені Тараса Шевченка, а саме Інститут журналістики, підписали меморандум про співпрацю. Це стане потужною колаборацією у майбутньому, кажуть ініціатори угоди. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Майбутні журналісти, оператори, режисери та звукорежисери, редактори та продюсери потребують теоретичних знань та практичних навичок. Отримати їх майбутні медійники можуть лише у реальних польових умовах під менторством професійних колег. 

Відтепер така можливість існує для студентів Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Нещодавно столичний навчальний заклад та державне підприємство "Мультимедійна платформа іномовлення України" підписали меморандум про співпрацю. 

"Понад 10 років тому ми взяли курс на співпрацю з роботодавцями. Часто випускник чи випускниця приходить на перше робоче місце і чує фразу: "Забудь все, чого тебе навчали в університеті чи інституті! Ми тебе будемо перенавчати!". Це не правильно, тож у співпраці з роботодавцями ми намагаємося змінити цю ситуацію. Ми давно запрошуємо роботодавців до себе, а наших студентів та викладачів відправляємо на практику до медіа. Викладачі таким чином оновлюють свою візію та навички, а студенти здобувають практику. Ми бачимо позитивний результат", — пояснив ректор КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Бугров. 

Меморандум про співпрацю розрахований на наступні 5 років. Його основна мета — якісна підготовка медіафахівців до вимог, які диктує сучасний ринок. 

"Зараз дуже важливо об'єднуватися навколо проєктів, які роблять нас міцнішими. Тому людям, які пов'язують своє майбутнє з журналістикою чи з креативними індустріями, треба давати можливість їй проявлятися. Тоді випускники університету розумітимуть, що їм робити далі, куди йти, на що орієнтуватися", — вважає генеральна директорка держпідприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" Юлія Островська. 

Відтепер студенти університету зможуть зсередини побачити процес телевиробництва та попрацювати пліч-о-пліч із професійними медійниками. Студенти проходитимуть практику і стажуватимуться у реальних виробничих умовах на сучасному державному телебаченні. 

"Підписання меморандуму для нас є знаковою подією. Формалізація співпраці з "Мультимедійною платформою іномовлення України" дає можливість нашим студентам проходити практику у потужному, авторитетному медіа. Додам, що наші викладачі теж будуть стажуватися тут. Ми плануємо спільні проєкти", — резюмував директор Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Юрій Бондар.  

Також сторони меморандуму обговорили нагальні проблеми у підготовці кадрів та підкреслили важливість взаємопідтримки для підсилення якості профільної української освіти.

Читайте також: ДП "МПІУ" та Київський національний університет ім. Т. Шевченка уклали Меморандум про співпрацю

Прямий ефір