Вартість книжок в Україні може зрости на 50% у 2025 році

Ілюстративне фото: gettyimages.com

У зв'язку зі зростанням вартості паперу та збільшення терміну окупності книг у 2025 році ціни на видавничу продукцію можуть зрости до 50%. Про це повідомила співзасновниця видавництва "Віхола" Ілона Замоцна під час панельної дискусії "Як перетворити виклики українського книжкового ринку на перемоги?", що відбулася в межах "Книжкового арсеналу", передає "Дім" з посиланням на "Укрінформ".

"Наразі сильно дорожчає папір, збільшуються ціни на друкарські послуги. Ціна книжки теж буде зростати. Вона буде зростати сильно, напевно, у 2025 році. Ми ще зможемо пройти цей рік на середньому рівні цін. Однак у 2025 році вартість книг може вирости до 50% від заявленої зараз", — сказала вона.

За словами Замоцної, проблеми з друком в Україні вже помітні — нещодавно тираж книги можна було отримати за місяць. Зараз цей процес триває півтора-два місяці та рухається в бік трьох. 

"Це дуже великий термін окупності книжки й інвестицій, бо тільки друк займатиме два-три місяці", — зазначила вона.

Фахівчиня додала, що всі ці процеси відчутно вплинуть на читацький попит, оскільки книга не є предметом першої потреби і конкурує з такими видами відпочинку, як відносно безплатні телебачення та інтернет.

Зі свого боку в. о. президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Красовицький зазначив, що зростання цін на папір очікується вже з вересня 2024 року. Він додав, що ситуація з руйнуванням друкарень також може вплинути на подорожчання продукції. Однак, за його словами, на цей процес впливають багато ринкових факторів і "знищення однієї, навіть великої друкарні, сьогодні суттєво на це не вплине".

"Українська книжка коштує дуже дешево порівняно з європейською. Тому процес підвищення цін — він ринковий і триватиме кожен рік, супроводжуючись збільшенням вартості продукції на 10-15% навіть у мирні часи. У воєнні, напевно, цей відсоток буде ще більшим", — зазначив Красовицький.

Читайте також: "Крихкість існування" по-українськи : як у Варшаві підтримали постраждалих від російських обстрілів видавців

Медіа-партнери
Прямий ефір