В Україні запустили проєкт "Тачка на ТРОкачку": як допомогти українським військовим

Відремонтована техніка. Скріншот: kanaldom.tv

Сотні старих вантажівок, що чекали списання на складах Збройних сил України, знову повертаються на службу. Нове життя радянському брухту дає проєкт "Тачка на ТРОкачку". Справжні дива творять майстри СТО у різних куточках України. Як долучитися до проєкту та допомогти українським воїнам "на нулі", дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Коли автори проєкту вперше побачили в якому стані вантажівки, то не повірили у те, що вони взагалі заведуться. Але очі бояться, а руки роблять, згадує українську приказку засновник ініціативи "Тачки на ТРОкачку" Віктор Шевченко. Він пригадує, як на початку серпня 2022 року взяли в роботу сім машин, відремонтували їх і вже з вересня, за підтримки командування сил тероборони, повноцінно запустили проєкт.

"Суть історії в тому, що ми говоримо про вантажівки повнопривідні. Тому що, вони добре долають болотисту місцевість і не бояться морозів", — пояснив офіцер управління логістики командування сил ТРО ЗСУ Віктор Шевченко.

Усе, що їздило та було в задовільному стані вже на передовій, каже військовий. Сучасної техніки поки бракує, тож потреба у вантажівках на фронті велика — майже 4 тисячі автомобілів. Машини шукають на військових складах по всій країні. Потім віддають їх тим станціям технічного обслуговування, які згодились допомогти. Запасні частини для таких автівок шукають компанії, які займаються імпортом запчастин.

"Витрачаємо на таку машину близько 3,5 тисячі доларів. Ремонтуємо основні агрегати: мотор, щеплення, кермо, гальма. Не зважаємо на красу, головне, щоб машина була на ходу і перевозила особовий склад чи техніку", — зізнався Віктор Шевченко.

Після ремонту автомобілі ретельно перевіряють, аби хлопці "на нулі" не мали з ними проблем. Втім, спрогнозувати скільки проживе така вантажівка на фронті — неможливо.

Нещодавно одна з логістичних компаній взялася за ремонт п'яти бронетранспортерів. Два з них уже відремонтували, над іншими — працюють.

Наразі у проєкті "Тачку на ТРОкачку" взяли участь 12 компаній, але в Україні діють майже 30 тисяч транспортних підприємств і десятки тисяч станцій технічного обслуговування, що теж можуть допомогти. Українське військо потребує нині різних автомобілів, у кожного з яких своє призначення.

Читайте також: У Нідерландах українські волонтери наколядували на дрони для ЗСУ

Прямий ефір