В Гаазі обговорять створення спеціального трибуналу для притягнення керівництва Росії до відповідальності, — Кулеба

Дмитро Кулеба. Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в онлайновому режимі візьме участь у заході Міжнародного кримінального суду (Гаага) щодо відповідальності Росії за злочини, вчинені на території України. Про це він повідомив на брифінгу сьогодні, 13 липня, інформує "Дом".

У заході також візьмуть участь представники уряду Нідерландів, Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) і Єврокомісії.

"Однією з центральних тем стане створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Я закличу перейти від дискусій до конкретних кроків, запропоную підписання відповідного міжнародного договору", – зазначив Кулеба.

Він наголосив, що спеціальний трибунал потрібен, адже це єдина можливість притягнути до відповідальності найвище політичне й військове керівництво РФ саме за вчинення злочину агресії проти України.

Воєнні злочини, геноцид, злочини проти людяності – все це підпадає під юрисдикцію МКС.

Водночас цей суд не має достатньо компетенції розслідувати й переслідувати фізичних осіб за вчинення злочину агресії проти конкретно України через певні обмеження, закріпленні у Римському статуті, тож необхідно створення окремого трибуналу.

"Агресивна війна Росії проти України є найбільшою в Європі з 1945 року. Створення трибуналу стане належною правовою відповіддю на неї", — зазначив Кулеба.

Він наголосив, що спеціальний трибунал доповнить роботу суду, а не створить альтернативні практики й процеси.

Читайте також: Модель спецтрибуналу щодо агресії РФ — якою вона може бути, пояснив правозахисник (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір