Усе розбите: набережну прифронтового Нікополя показав волонтер Денис Христов

Кафе на набережній Нікополя після обстрілу. Фото: kanaldim.tv

До повномасштабного вторгнення населення Нікополя становило понад 105 тисяч жителів, зараз — кілька десятків тисяч. У місті працюють магазини, автозаправки, кафе, але на відстані від прибережної зони, яка є найбільш обстрілюваною російськими окупантами. Про це в проєкті "Тревел нашого часу" телеканалу "Дім" розповів волонтер Денис Христов.

Нікополь розташований на правому березі Дніпра. На лівому — вже тимчасово окупована територія. Наприклад, від нікопольського пляжу "Маямі" всього 5 кілометрів до Кам'янки-Дніпровської, що на окупованому березі.

Також на лівому березі Дніпра — Енергодар і захоплена окупантами Запорізька атомна електростанція. І при під'їзді до Нікополя можна побачити труби та інші споруди ЗАЕС.

Ілюстрація: deepstatemap.live
ЗАЕС

Сьогодні Нікополь — прифронтове місто, яке зазнає обстрілів, тому тут чимало руйнувань. Чим ближче до води — тим більше.

"Обстріли йдуть, на жаль, щодня по території району. Час іноді буває однаковий, але коли в окупантів ідуть ротації, то може змінюватися. Здебільшого удари завдають по цивільних об'єктах, цивільних людях", — розповів Денис Соловйов, начальник 7-го державного пожежно-рятувального загону міста Нікополь.

25 обстрілів за день — такий "рекорд" нещодавно зафіксували нікопольські рятувальники.

Набережна Нікополя на березі Каховського водосховища раніше була улюбленим місцем відпочинку містян. Однак нині цивільних туди не пускають, бо це найнебезпечніша ділянка міста.

До 2022 року набережна була головним місцем відпочинку нікопольців і гостей міста. Неймовірний розлив водосховища, заможні будинки, місця для відпочинку та яхт-клуби.

Набережна раніше
Набережна раніше

Але після підриву росіянами Каховської ГЕС водосховище обміліло, будинки вздовж набережної зруйновані обстрілами.

"Це прибережна зона. Тут постійні обстріли. І це відбувається з боку окупантів, які знаходяться на тій стороні — Кам'янка, Енергодар. Вони прикриваються Запорізькою атомною електростанцією, щоб постійно обстрілювати наше мирне населення", — зазначив Денис Христов.

Колись улюблене місце відпочинку — кафе "Три накати" — теж знищене. Ще трохи більше двох років тому тут відпочивали місцеві мешканці, лунала музика, люди відзначали якісь свята, події... Нині замість музики тут лунають інші звуки — міномети, артилерія. Звідси до Кам'янки 5 кілометрів, проте окупанти можуть виставляти міномети в бродах — тоді відстань зменшується до 4 кілометрів.

Повна версія випуску: "Тревел нашого часу": як сьогодні живуть прифронтові Нікополь, Марганець та сусідні села

Прямий ефір